Projekty

Teatr przy Stole/Stół przy Wybrzeżu

W poniedziałek, 24 kwietnia o godzinie 18:30 zapraszamy do Dworku Sierakowskich w Sopocie na siódmą odsłonę projektu Teatr przy Stole/Stół przy Wybrzeżu. Wstęp wolny. Szczegóły wkrótce!

O PROJEKCIE

Teatr przy Stole/Stół przy Wybrzeżu to projekt, który zrodził się ze współpracy Teatru Wybrzeże, Towarzystwa Przyjaciół Sopotu oraz Katedry Dramatu, Teatru i Widowisk Uniwersytetu Gdańskiego. Formuła tego cyklu nawiązuje do znanych już publiczności czytań współczesnych dramatów i tekstów dla teatru w aktorskiej interpretacji. Nowym elementem jest współudział studentów gdańskiej uczelni – młodych teatrologów, którzy dbają o oprawę intelektualną wydarzenia, przedstawiając swoje komentarze do prezentowanych sztuk i moderując dyskusję publiczności z twórcami. Dla dyrekcji Teatru Wybrzeże to możliwość przetestowania utworów dramatycznych, które w ten sposób zyskują szansę na sceniczną realizację.

Lekcje Niegrzeczności

Informujemy, że 31. LEKCJA NIEGRZECZNOŚCI odbędzie się w niedzielę, 7 maja o godzinie 12.00 na Dużej Scenie oraz w niedzielę, 14 maja o godzinie 12.00 na Scenie Kameralnej. Szczegóły wkrótce!

O LEKCJACH NIEGRZECZNOŚCI

LEKCJE NIEGRZECZNOŚCI to przegląd literatury starszej i nowszej w formie udramatyzowanych czytań z domieszką magii teatru, których wspólnym mianownikiem jest różnorako pojmowany, obecny w literaturze dziecięcej od zawsze, „bohater niepokorny".

LEKCJE NIEGRZECZNOŚCI przeznaczone są dla widzów od 6 roku życia. Koszt jednej LEKCJI wynosi 15 zł (konieczne wcześniejsze rezerwacje w kasach biletowych).

PROMOCJA

Dla posiadaczy wejściówek na LEKCJE NIEGRZECZNOŚCI Teatr Wybrzeże przygotował atrakcyjne zniżki - 5 zł rabatu na bilety na spektakle z repertuaru Teatru Wybrzeże (warunkiem skorzystania z promocji jest okazanie wejściówki).

Rodzic w Teatrze

Jesteś rodzicem? Chcesz wybrać się do Teatru, ale nie masz z kim zostawić dziecka? Mamy dla Ciebie idealne rozwiązanie! "Rodzic w Teatrze" zapewni Tobie i Twojemu dziecku niezapomniane wrażenia. Na teatralnym placu zabaw na Twoje dziecko czeka szereg gier ruchowych, zadań plastycznych, a nawet mała charakteryzacja...

Najbliższy spektakl prezentowany w ramach "Rodzica w Teatrze" to: TRESOWANE DUSZE z 23 kwietnia. Czas opieki obliczony jest na pół godziny przed spektaklem do pół godziny po spektaklu. Wejście od ul. Teatralnej przez portiernię. Liczba miejsc ograniczona. Zapisy dzieci (od 3 roku życia) oraz rezerwacja miejsc na wybrane spektakle pod numerem telefonu 58 301 13 28. Do zobaczenia w Teatrze Wybrzeże!

Partnerem "Rodzica w Teatrze" jest IKEA Gdańsk.

Dyskusyjny Klub Teatralny

Zapraszamy Państwa na 42. Dyskusyjny Klub Teatralny poświęcony spektaklowi URODZINY CZYLI CEREMONIE ŻAŁOBNE W CZAS RADOSNEGO ŚWIĘTA Radosława Paczochy. Weźmie w nim udział reżyser Adam Orzechowski i zespół aktorski. Spotkanie odbędzie się w środę, 12 kwietnia na Dużej Scenie po spektaklu. Wstęp wolny.

O DYSKUSYJNYM KLUBIE TEATRALNYM

Celem Dyskusyjnego Klubu Teatralnego jest stworzenie miejsca otwartej dyskusji pomiędzy publicznością, twórcami i współtwórcami spektaklu. Chcemy nie tylko stworzyć widzom możliwość skonfrontowania swoich wrażeń i rozmowy o przedstawieniu, ale także sprowokować do podjęcia szerszej, wychodzącej poza ramy teatru dyskusji. Wszyscy uczestnicy Dyskusyjnego Klubu Teatralnego otrzymają kupony rabatowe uprawniające do zakupu 2 biletów w cenie 15 zł na spektakle grane w nadchodzącym miesiącu. Osoby, które zbiorą minimum 5 kuponów otrzymają Kartę Przyjaciela Teatru upoważniającą do rabatu przy zakupie biletów w ciągu całego sezonu.

Pobierz regulamin dotyczący promocji cenowych DKT

 

Wybrzeże Sztuki

VIII EDYCJA WYBRZEŻA SZTUKI

VIII EDYCJA WYBRZEŻA SZTUKI

Od 30 października do 12 listopada trwała VIII edycja Wybrzeża Sztuki. W ramach przeglądu zaprezentowaliśmy KONCERT ŻYCZEŃ z Danutą Stenką, WROGA LUDU w reżyserii Jana Klaty, Pożar w Burdelu z DZIEWCZYNĄ Z MARSZU NIEPODLEGŁOŚCI, PORTRET DAMY w reżyserii Eweliny Marciniak, MACIEJA KORBOWĘ I BELLATRIX w reżyserii Krystiana Lupy oraz MARIĘ CALLAS. MASTER CLASS z Krystyną Jandą.

Miło nam poinformować, że spektakle prezentowane na tegorocznej edycji Wybrzeża Sztuki spotkały się z bardzo dobrym przyjęciem publiczności i krytyki teatralnej.

„Przegląd okazał się imprezą bardzo ciekawą, złożoną z głośnych teatralnych nowości, dających do myślenia i zostających na dłużej w pamięci. [...] W takiej formie jak w tym roku Wybrzeże Sztuki wydaje się niezbywalnym akcentem trójmiejskiego kulturalnego kalendarza."

Jarosław Zalesiński, Dziennik Bałtycki

„Wybrzeże Sztuki zasłużenie cieszy się rangą jednego z najważniejszych wydarzeń kulturalnych na Pomorzu - tegoroczna edycja, podobnie jak minione, utrzymana była na bardzo wysokim poziomie."

Agata Olszewska, portal gdansk.pl

„To dramat cichy, niepozorny, na pierwszy rzut oka niegroźny, niemal niezauważalny. Taki, który może się wydarzyć tuż obok nas, choć najpewniej nie będziemy mu się przyglądać ze ściśniętym gardłem jak niememu, ale niezwykle intensywnie zagranemu przez Stenkę monodramowi (KONCERT ŻYCZEŃ). [...] Spektakl Jana Klaty trafia w czuły punkt społecznej niekonsekwencji, parafrazuje hipokryzję mieszczan ze sztuki Ibsena, którzy wolą truć siebie i letników wodą z nieczystego wodociągu niż dokonać faktycznej zmiany, wymagającej pewnego poświęcenia od każdego (WRÓG LUDU).[...] Pożar w Burdelu pozwala nabrać dystansu do tego, co Polaków dzieli i wspólnie pośmiać się z różnych naszych narodowych kompleksów czy przywar (DZIEWCZYNA Z MARSZU NIEPODLEGŁOŚCI). [...] I właśnie ten prosty, tradycyjny, dość monotonny, ale bardzo szczery w przekazie spektakl podczas tegorocznego przeglądu spotkał się z najcieplejszym przyjęciem i otrzymał gorącą owację na stojąco (MARIA CALLAS. MASTER CLASS)."

Łukasz Rudziński, Trójmiasto.pl

Fotorelacja z VIII edycji Wybrzeża Sztuki.

Plik galerii: 1.jpg
Plik galerii: 2.jpg
Plik galerii: 3.jpg
Plik galerii: 4.jpg
Plik galerii: 5.jpg
Plik galerii: 6.jpg
Plik galerii: 7.jpg
Plik galerii: 8.jpg
Plik galerii: 9.jpg
Plik galerii: 10.jpg
Plik galerii: 11.jpg
Plik galerii: 12.jpg
Plik galerii: 13.jpg
Plik galerii: 14.jpg
Plik galerii: 15.jpg
Plik galerii: 16.jpg
Plik galerii: 17.jpg
Plik galerii: 18.jpg
Plik galerii: 19.jpg
Plik galerii: 20.jpg
Plik galerii: 21.jpg
Plik galerii: 22.jpg
 
Wstrzymaj
 Zdjęcie na pełen ekran