KILKA BŁYSKOTLIWYCH SPOSTRZEŻEŃ (À LA GOMBROWICZ)

Teatr Dada von Bzdülöw oddaje Gombrowiczowi, co Gombrowicza jest. Czytając Gombrowicza po raz kolejny, wyłania się z tej lektury specyficzny, emocjonalny taniec człowieka odartego z poezji. Ale Gombrowicz uwielbia paradoksy, więc u niego realne zamienia się w poezję, a poezja równie niespodziewanie zamienia się w abstrakcję.

KILKA BŁYSKOTLIWYCH SPOSTRZEŻEŃ (A LA GOMBROWICZ), to spektakl w pewnym sensie podejrzany, wymuszony, niejako histeryczny. Powstawał w niechęci do wielkości pisarza, bo ta wielkość przytłacza. Ale zarazem spektakl ten, to wyraz miłości do jego metodycznego szaleństwa w wydobywaniu się z nicości.

produkcja: Teatr Dada von Bzdülöw, Klub Żak - Gdańsk, Stowarzyszenie FREE.C. / koprodukcja: Teatr Miejski im. Gombrowicza w Gdyni, CK Zamek - Poznań, City of Helsinki Cultural Office / sponsorowane przez: Program Culture 2000 - EU, Direction Generale Education et Culture - Francja, Ministerstwo Kultury, Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego, Mecenat Miasta Gdańska. Przedstawienie zrealizowane w ramach - Trans Danse Europe (koordynacja projektu – Les Hivernales, Awinion, Francja)


 • Premiera: 10 czerwca 2004
 • Czas trwania: 1 godzina (bez przerw)

 • Reżyseria:
  Leszek Bzdyl
 • Scenografia:
  Maciej Chojnacki
 • Muzyka:
  Mikołaj Trzaska
 • Reżyseria świateł:
  Michał Kołodziej

Aktualności

 • Po premierze LE SACRE - recenzje
  2010-12-19 10:10:00

  „Teatr Dada von Bzdülöw praktycznie na pustej scenie, z jednym rekwizytem (krzesło), za pomocą muzyki i ciekawie ustawionych świateł, stworzył niezwykle błyskotliwy, inteligentny i rewelacyjnie zatańczony spektakl. Oprócz KILKU BŁYSKOTLIWYCH SPOSTRZEŻEŃ A LA GOMBROWICZ nie przypominam sobie w spektaklach Dady takiej dynamiki, tempa i techniki połączonej z wyrafinowanym pomysłem scenicznym. Powstało dzieło wybitne. Nowoczesny, niezwykle mądry, choć trudny w odbiorze spektakl o życiu i wieńczącej je śmierci. Tylko i aż tyle."

  Więcej o: Po premierze LE SACRE - recenzje
   
 • DADA À LA GOMBROWICZ
  2010-02-16 15:52:00

  KILKA BŁYSKOTLIWYCH SPOSTRZEŻEŃ (À LA GOMBROWICZ), jedno z kultowych przedstawień Teatru Dada von Bzdülöw, po ponad dwuletniej przerwie wraca na trójmiejską scenę.

  Więcej o: DADA À LA GOMBROWICZ
   
Plik galerii: 1.JPG
Plik galerii: 2.JPG
Plik galerii: 3.JPG
Plik galerii: 4.JPG
Plik galerii: 5.jpg
Plik galerii: 6.JPG
 
 Zdjęcie na pełen ekran