100. SEANS

100. SEANS

Serdecznie zapraszamy na 100. SEANS Noela Cowarda w reżyserii Adama Orzechowskiego z Grzegorzem Gzylem w roli głównej. Prezentacja jubileuszowego spektaklu odbędzie się dzisiaj o godzinie 19.00 na Scenie Kameralnej.

Premiera SEANSU miała miejsce 4 października 2013 roku na Scenie Kameralnej w Sopocie. Znakomita komedia arcymistrza gatunku Noela Cowarda spotkała się z bardzo dobrym przyjęciem krytyki teatralnej i do dzisiaj cieszy się ogromnym powodzeniem wśród widzów. Agata Bykowska grająca w spektaklu Madame Arcati została uznana przez krytyków miesięcznika Teatr za jedną z najlepszych polskich debiutantek w sezonie 2013/2014. Anna Jazgarska na łamach portalu Teatralny.pl stwierdziła, „że reżyserowi należ się duże brawa, postawił on bowiem w swoim spektaklu na ten rodzaj dowcipu, który przeminął już chyba z wiatrem popkultury. Postawił i wygrał, bo zamiast zmasowanego ataku dowcipasów z grubej rury, uraczył widzów bardzo stylową, teatralną screwball comedy”.

O SPEKTAKLU

Zapraszamy Państwa na wieczór z duchami. Nie, nie będziemy straszyć. Ta komedia arcymistrza gatunku Noela Cowarda to pretekst do wybornej zabawy odwiecznymi damsko-męskimi konfliktami, z niegłupim jednak podtekstem. Karol, popularny pisarz i nieuznający granic artysta, dla poszerzenia spektrum swoich doświadczeń, organizuje wraz ze swą żoną seans spirytystyczny. Wieczór zapowiada się rozkosznie, jednak wkraczanie na niebezpieczne terytoria nie zawsze uchodzi bezkarnie. Madame Arcati, ekscentryczne medium sprowadza do przytulnego domku nową-starą lokatorkę. A potem napięcie rośnie...

Noel Coward
SEANS
Przekład: Irena Babel
Reżyseria: Adam Orzechowski
Scenografia: Magdalena Gajewska
Przygotowanie wokalne: Anna Domżalska
Opracowanie muzyczne: Dorota Androsz
Inspicjent, sufler: Jerzy Gutarowski

W spektaklu występują: Agata Bykowska (Madame Arcati), Anna Kaszuba (Edyta, pokojówka), Katarzyna Kaźmierczak (Elwira, jego poprzednia żona), Joanna Kreft-Baka (Ruth, jego żona), Maria Mielnikow-Krawczyk/Jerzy Gorzko (Pat Bradman), Marzena Nieczuja-Urbańska/Mirosław Krawczyk (doktor Joe Bradman) i Grzegorz Gzyl (Karol Condomine).

Premiera: 4 października 2013 roku na Scenie Kameralnej
Czas: 2 godziny (jedna przerwa)