25. LEKCJA NIEGRZECZNOŚCI

25. LEKCJA NIEGRZECZNOŚCI

Serdecznie zapraszamy na 25. LEKCJĘ NIEGRZECZNOŚCI, która odbędzie się w najbliższą niedzielę o godzinie 13.00 na Dużej Scenie.

Tematem 25. LEKCJI NIEGRZECZNOŚCI będzie BAŚŃ O TAKIM, CO WYRUSZYŁ W ŚWIAT, ŻEBY NAUCZYĆ SIĘ BAĆ Wilhelma i Jacoba Grimmów w przekładzie Elizy Pieciul-Karmińskiej. LEKCJĘ poprowadzą: Monika Chomicka-Szymaniak, Ewa Jendrzejewska, Jarosław Tyrański, Maciej Szemiel i Jacek Labijak. Opiekę artystyczną nad 25. LEKCJĄ objął Michał Derlatka, oprawę dźwiękową przygotuje Joanna Sówka-Sowińska.

Po LEKCJI odbędą się warsztaty teatralne nawiązujące do tematyki czytanego tekstu. Ilość miejsc jest ograniczona. Konieczne są wcześniejsze zapisy pod adresem: weronika.lucyk@teatrwybrzeze.pl

Zakupu biletów można dokonywać za pomocą usługi Bilety online, za pośrednictwem formularza rezerwacji na stronie internetowej bądź w kasach teatru.

MICHAŁ DERLATKA O 25. LEKCJI NIEGRZECZNOŚCI

Dzień dobry, Dzieci.

Boicie się czegoś? Much albo pająków? Ciemnego pokoju? Szczekających psów? Klasówki z zaimków? Małych dziewczynek? Sąsiada? Strychu u babci?... Do niedawna myślałem, że każdy czegoś tam się boi. Ale okazało się, że był gdzieś kiedyś taki jeden, Młodszy Syn Pewnego Ojca, który nigdy nie czuł strachu. Fajnie, prawda? A jednak, inaczej niż można by się spodziewać, Młodszy Syn Pewnego Ojca nie był z tego faktu specjalnie zadowolony, a wręcz przeciwnie. Smuciło go to i martwiło, inni zaś dziwili mu się, a że nie był zbyt rozgarnięty, to drwili z niego i wytykali palcami. Młodszy Syn Pewnego Ojca marzył więc o tym, żeby nauczyć się bać. A, powiem wam, nauczyć się bać nie jest wcale tak łatwo...

Na najbliższej LEKCJI NIEGRZECZNOŚCI opowiemy wam historię Młodszego Syna Pewnego Ojca i spróbujemy uchylić przed wami drzwi do świata Braci Grimm, którzy dwieście lat temu spisali - tak jak sami je usłyszeli - historie, od wieków opowiadane dzieciom przez ich rodziców i dziadków.

O LEKCJACH NIEGRZECZNOŚCI

LEKCJE NIEGRZECZNOŚCI to przegląd literatury starszej i nowszej w formie udramatyzowanych czytań z domieszką magii teatru, których wspólnym mianownikiem jest różnorako pojmowany, obecny w literaturze dziecięcej od zawsze, „bohater niepokorny".

LEKCJE NIEGRZECZNOŚCI przeznaczone są dla widzów od 6 roku życia. Koszt jednej Lekcji wynosi 11 zł (konieczne wcześniejsze rezerwacje w kasach biletowych).

PROMOCJA

Dla posiadaczy wejściówek na LEKCJE NIEGRZECZNOŚCI Teatr Wybrzeże przygotował atrakcyjne zniżki - 5 zł rabatu na bilety na spektakle z repertuaru Teatru Wybrzeże (warunkiem skorzystania z promocji jest okazanie wejściówki).

Sponsorem działań edukacyjnych jest grupa ENERGA.