CZEGO NIE WIDAĆ na Międzynarodowym Festiwalu Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych

CZEGO NIE WIDAĆ na Międzynarodowym Festiwalu Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych

Spektakl CZEGO NIE WIDAĆ Michaela Frayna w reżyserii Jana Klaty bierze udział w 29. edycji Międzynarodowego Festiwalu Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych w Łodzi. Przedstawienie zostanie zaprezentowane w najbliższą sobotę i niedzielę o godzinie 19:00 na Dużej Scenie Teatru Powszechnego.

O FESTIWALU

Międzynarodowy Festiwal Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych jest jedną najbardziej prestiżowych imprez teatralnych w kraju. Na tegorocznej edycji zaprezentowane zostaną spektakle w reżyserii m.in. Krystiana Lupy, Piotra Cieplaka, Mai Kleczewskiej, Krystyny Jandy i Jana Klaty.

O SPEKTAKLU

Misternie skomponowana farsa, której dramaturgicznym paliwem są perturbacje powstałe podczas produkcji spektaklu CO WIDAĆ. Objazdowa grupa teatralna gotowa jest zagrać swoje przedstawienie w każdych warunkach i nie zważając na żadne przeszkody, te się jednak piętrzą, a wraz z nimi piętrzy się absurd, który jednak nie przeszkadza twórcom w zmaganiach z teatralną materią. Pełna poczucia humoru sztuka angielskiego komediopisarza pokazuje teatr, który dla tworzących go artystów jest nie tylko miejscem pracy, ale także domem, a może przede wszystkim sposobem na życie.

„To najbardziej zaskakujące przedstawienie w reżyserii Jana Klaty, jakie w życiu widziałam. [...] Mistrz nowatorskiego teatru zaangażowanego tym razem zabiera widzów w podróż do krainy beztroskiej zabawy, gdzie rządzą slapstickowe gagi, feeria omyłek i kłamstw, a wszystko po to, by wywołać u widzów paroksyzmy śmiechu. I to się udaje.”

Katarzyna Fryc, Gazeta Wyborcza

Michael Frayn
CZEGO NIE WIDAĆ
Przekład: Karol Jakubowicz i Małgorzata Semil
Adaptacja, reżyseria i opracowanie muzyczne: Jan Klata
Scenografia, kostiumy, światło, projekt plakatu: Mirek Kaczmarek
Ruch sceniczny: Maćko Prusak

W spektaklu występują: Katarzyna Figura - Dotty Otley, Piotr Biedroń - Lloyd Dallas, Jakub Nosiadek - Garry Lejeune, Magdalena Gorzelańczyk - Brooke Ashton, Agata Woźnicka - Poppy Norton-Taylor, Cezary Rybiński - Frederick Fellowes, Dorota Androsz - Belinda Blair, Robert Ninkiewicz - Tim Allgood, Krzysztof Matuszewski - Selsdon Mowbray.

Asystent reżysera, inspicjent – sufler: Katarzyna Wołodźko
Asystent scenografa: Grzegorz Więckowski
Zdjęcia: Natalia Kabanow

Premiera: 9 lipca 2022 roku na Scenie Kameralnej
Czas: 2 godziny i 20 minut (jedna przerwa)