Gzyl i Pogorzałek nagrodzeni!

Gzyl i Pogorzałek nagrodzeni!

Szanowni Państwo, drodzy widzowie, z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru 27 marca w Starej Aptece odbyła się uroczystość wręczenia Nagród Teatralnych za wybitne osiągnięcia sceniczne w 2022 roku.

Z radością informujemy, że Nagroda Teatralna Marszałka Województwa Pomorskiego za 2022 rok trafiła do Grzegorza Gzyla „za brawurową, świetnie przemyślaną i poprowadzoną kreację weneckiego doży Urgentino w spektaklu SCENY Z EGZEKUCJI Howarda Barkera w reżyserii Adama Orzechowskiego w Teatrze Wybrzeże”. Nagrodą Teatralną Marszałka Województwa Pomorskiego im. prof. Jana Ciechowicza za 2022 rok uhonorowano Pawła Pogorzałka „za zróżnicowaną, błyskotliwą i precyzyjnie poprowadzoną aktorską kreację Juliusza Słowackiego w spektaklu KOŁO SPRAWY BOŻEJ Konrada Hetela w reżyserii Radka Stępnia w Teatrze Wybrzeże”.

Ale to nie wszystko! Małgorzata Talarczyk, przewodnicząca gdańskiego oddziału ZASP, podczas uroczystej gali wręczyła listy gratulacyjne i odznaki wieloletnim pracownikom Teatru Wybrzeże: Marcie Milan, Kamili Sidor, Marcinowi Raatzowi i Andrzej Drewniakowi.

Laureatom serdecznie gratulujemy!

Pełną listę nagrodzonych podczas dzisiejszej gali znajdą Państwo na stronie www.gdansk.pl

Autorką fotorelacji jest Renata Dąbrowska.