Jubileuszowa ORGIA

Jubileuszowa ORGIA

Już jutro o godzinie 19.00 w Czarnej Sali zaprezentujemy po raz pięćdziesiąty ORGIĘ Piera Paolo Pasoliniego w reżyserii Wiktora Rubina ze znakomitymi i nagradzanymi kreacjami Doroty Androsz i Marka Tyndy.

„Dopiero co umarłem. Moje ciało przedziwnie ubrane kołysze się na sznurze. Przed chwilą też zabrzmiały moje ostatnie słowa: Nareszcie ktoś zrobił dobry użytek ze śmierci." Cofnijmy się w czasie. Zamknięci w domu Kobieta i Mężczyzna zaczynają uprawiać sadomasochistyczną grę. Orgię. Jednakże cielesność, ból, poniżenie stają się sposobem dotarcia, do tego, co siedzi w człowieku najgłębiej. Są próbą przyjrzenia się sobie, własnej odmienności, seksualności. A także wzajemnym uczuciom, zmiennym relacjom pan-sługa, u których podstaw zawsze leży władza. Rozpoczyna się niebezpieczna, brutalno-poetycka gra. Rozpoczyna się orgia. „A teraz bawcie się dobrze."

„Spektakl jest bardzo dynamiczny, zaskakujący i świetnie skomponowany. Zaskakuje relacja na polu aktor - widz. Wyzwólmy się z ograniczeń i dajmy wciągnąć w tę zaskakującą grę!"

Magda Przychodzeń, portal mmtrojmiasto.pl

„Gdańskie przedstawienie wywołuje silne emocje. I to emocje diametralnie różne od typowych doświadczeń teatralnych. Jego twórcom udało się osiągnąć intymny, erotyczny nastrój - budowany także momentami wręcz brutalnie pornograficznym tekstem - bez epatowania nagością aktorów."

Mirosław Baran, Gazeta Wyborcza

Pier Paolo Pasolini
ORGIA
Przekład: Ewa Bal
Reżyseria i opracowanie muzyczne: Wiktor Rubin
Dramaturg: Jolanta Janiczak
Scenografia, kostiumy, wideo: Mirek Kaczmarek

Występują: Dorota Androsz (Kobieta), Marek Tynda (Mężczyzna)

Prapremiera: 24 kwietnia 2010 roku
Czas: 1 godzina 30 minut (bez przerw)

Spektakl zalecany dla widzów dorosłych