Mirek Kaczmarek nominowany do Paszportów Polityki

Mirek Kaczmarek nominowany do Paszportów Polityki

Z radością informujemy, że scenograf Mirek Kaczmarek został nominowany do tegorocznej edycji Paszportów Polityki!

Uzasadnienie jury: „Za uprawianie zaawansowanej sztuki widzenia i myślenia za pomocą przestrzeni i obrazów teatralnych, za zmysł materialności i nierealności sceny. Za to, że łączy imponującą wyobraźnię plastyczną ze znakomitym wyczuciem potrzeb sceny."

Mirek Kaczmarek (ur. 1970 w Poznaniu) - scenograf, absolwent Wydziału Komunikacji Wizualnej poznańskiej ASP. Od debiutu w 2001 roku stworzył scenografie, kostiumy i oprawę multimedialną do około 80 przedstawień. Jest stałym współpracownikiem reżyserów: Piotra Kruszczyńskiego, Jarosława Tumidajskiego, Wiktora Rubina i Jana Klaty. W Teatrze Wybrzeże zrealizował scenografie do: FANTA$EGO w reżyserii Jana Klaty, ORGII oraz TAK POWIEDZIAŁ MICHAEL J. w reżyserii Wiktora Rubina, G®UPY LAOKOONA , ONYCH, PANA TADEUSZA, WYSPY NICZYJEJ. MAPPINGU w reżyserii Jarosława Tumidajskiego oraz do KSIĘDZA H. CZYLI ANIOŁÓW W AMSTERDAMIE w reżyserii Bartosza Frąckowiaka.

Jacek Sieradzki o nominowanym: „Łączy imponującą wyobraźnię plastyczną ze znakomitym wyczuciem potrzeb sceny, potrafi karkołomnie wbudować swoje projekty w najtrudniejsze układy przestrzenne. Odnajduje się we wszystkich gatunkach teatralnych; wspomaga i współtworzy swym kunsztem dzieła skrajnie różnych reżyserów, od Krystyny Meissner do Jana Klaty, Barbary Wysockiej, Wiktora Rubina czy Marcina Libera. Słabszych inscenizatorów potrafi zdominować swoimi wizjami, za co trudno go winić."

Grzegorz Niziołek o nominowanym: „Nominacja za uprawianie zaawansowanej sztuki widzenia i myślenia za pomocą przestrzeni i obrazów teatralnych, za zmysł materialności i nierealności sceny."