NIEZWYCIĘŻONY - 50. spektakl

NIEZWYCIĘŻONY - 50. spektakl

Serdecznie zapraszamy na 50. jubileuszowy pokaz spektaklu NIEZWYCIĘŻONY Torbena Bettsa w reżyserii Jarosława Tumidajskiego. Przedstawienie zostanie zaprezentowane dzisiaj o godzinie 19.00 na Scenie Kameralnej w Sopocie.

Premiera spektaklu miała miejsce 13 lipca 2019 roku na Scenie Letniej Teatru Wybrzeże w Pruszczu Gdańskim. Przedstawienie spotkało się z bardzo dobrym przyjęciem publiczności i krytyki teatralnej i do dzisiaj cieszy się ogromnym powodzeniem wśród naszych widzów.

O SPEKTAKLU

Emily i Oliver właśnie wyprowadzili się na przedmieścia, z dala od Londynu, „ohydnego, kapitalistycznego zbiorowego gwałciciela”. Pewnego dnia zapraszają swoich nowych sąsiadów, Dawn i Alana, na wieczorek zapoznawczy. To spotkanie potoczy się w dość niespodziewanym kierunku, obnaży skrajne różnice dzielące te dwie pary, ale – co najważniejsze – ujawni, że oba związki znajdują się w głębokim kryzysie. Czy ta świadomość okaże się oczyszczająca, czy wyniszczająca? Komediodramat Torbena Bettsa nie daje łatwych odpowiedzi, ale bardzo wnikliwie opisuje chaos postaw i racji, w jakim współcześnie żyjemy.

„Spektakl Tumidajskiego jest gorzką przypowieścią o tym, że przynależność klasowa niezmiennie determinuje nasz los, wyznaczając horyzont marzeń, lęków i aspiracji.”

Michał Centkowski, Newsweek

Torben Betts
NIEZWYCIĘŻONY
Przekład: Małgorzata Semil
Reżyseria i opracowanie muzyczne: Jarosław Tumidajski
Scenografia i kostiumy: Katarzyna Sobańska, Marcel Sławiński
Światło: Hektor Werios
Projekt plakatu: Andrzej Klimowski

W spektaklu występują: Katarzyna Z. Michalska - Emily, Piotr Chys - Oliver, Dorota Androsz - Dawn, Piotr Łukawski - Alan.

Asystent reżysera: Piotr Chys
Asystent scenografów: Sławomir Szondelmaje
Inspicjent, sufler: Weronika Mathes

Premiera: 13 lipca 2019 roku na Scenie Letniej
Czas: 2 godziny 30 minut (jedna przerwa)