NIEZWYCIĘŻONY - po premierze

NIEZWYCIĘŻONY - po premierze

W minioną sobotę na Scenie Letniej Teatru Wybrzeże w Pruszczu Gdańskim odbyła się premiera spektaklu NIEZWYCIĘŻONY Torbena Bettsa w reżyserii Jarosława Tumidajskiego. Przedstawienie spotkało się ze znakomitym przyjęciem publiczności i krytyki teatralnej!

„Kameralna sztuka na czwórkę aktorów, pomimo dokuczliwego chłodu, trzymała w napięciu i utrzymała swoją temperaturę od początku do końca ponad dwugodzinnego spektaklu. [...] NIEZWYCIĘŻONY jest przejmującym komediodramatem, dotykającym szereg problemów współczesnych trzydziestolatków - od egocentryzmu i nieumiejętności słuchania drugiego człowieka począwszy, na nieumiejętności zbudowania głębokiej, satysfakcjonującej relacji z partnerem skończywszy. Z obserwacji słodko-gorzkich dramatów każdego z bohaterów warto wyciągnąć wnioski.”

Łukasz Rudziński, Trójmiasto.pl

„Czy opowieść o sąsiadach, których nic nie łączy, nie brzmi u nas znajomo? Czy różnice światopoglądowe nie przepołowiły naszego społeczeństwa na dwie części? Ta kameralna opowieść o ideowym konflikcie wewnątrz społeczności, podbudowana ciekawymi portretami psychologicznymi nakreślonymi z zacięciem komediowym, okazuje się trafną alegorią współczesnej Polski podzielonej na dwa plemiona.”

Katarzyna Fryc, Gazeta Wyborcza

„Sposób prowadzenia dialogu i wzajemnej komunikacji czy też jej braku, a także artykułowania tego, czego słowa wyrazić nie mogą, jest w tym spektaklu najważniejszy i mam wrażenie, że Tumidajski skupił się przede wszystkim na tym. Rezultatem jest przedstawienie pod względem aktorskiej soczystości bez zarzutu. Do tego w sposób niekiedy przewrotny i w nastrojach zmienny sporo mówiący o nas samych, o naszych tęsknotach w dążeniu do tego, by być szczęśliwym i kochanym.”

Wiesław Kowalski, Teatr dla Wszystkich

„Spektakl Tumidajskiego jest gorzką przypowieścią o tym, że przynależność klasowa niezmiennie determinuje nasz los, wyznaczając horyzont marzeń, lęków i aspiracji.”

Michał Centkowski, Newsweek