Nominacja dla spektaklu BELLA FIGURA!

Nominacja dla spektaklu BELLA FIGURA!

Z przyjemnością informujemy, że spektakl BELLA FIGURA ze scenografią Mirka Kaczmarka został nominowany do Złotej Kieszeni, nagrody Festiwalu Scenografii i Kostiumów Scena w Budowie. Przedstawienie zostanie zaprezentowane na Festiwalu w najbliższy czwartek, 25 kwietnia o godzinie 19.00 w Sali Operowej Centrum Spotkań Kultur w Lublinie. 

O FESTIWALU

Festiwal Scena w Budowie to wydarzenie, które odkrywa paralelność pomiędzy budowaniem architektury a tworzeniem spektaklu, podkreślając ważność obrazu i kultury wizualnej w kreacjach scenicznych. Ogłoszenie werdyktu i wręczenie nagród Złota Kieszeń nastąpi podczas uroczystej gali 26 kwietnia w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie.

O SPEKTAKLU

Mężczyzna i kobieta na parkingu przed restauracją. Ona, Andrea, samotna matka i farmaceutka i jej kochanek, przedsiębiorca Boris, który właśnie wspomniał, że restaurację tę poleciła mu jego żona... Chwilę później na scenę wkracza kolejna para: Eric i Françoise w towarzystwie matki Erica, Yvonne. Szybko okazuje się, że los splótł ich z pierwszą parą w niezwykle niefortunny sposób...

Jedna z najsłynniejszych francuskich dramatopisarek Yasmina Reza tworzy słodko-gorzki obraz świata, którego fundamenty się rozpadają. Każdy z bohaterów robi dobrą minę aż do rychłego upadku.

„Wszystko w tym spektaklu chwieje się, drga, kipi, kotłuje, kołysze, wibruje i faluje w bardzo nieoczekiwany sposób, co jeszcze podsycają zabiegi inscenizacyjne Wiśniewskiego i szalona wyobraźnia scenograficzna Mirka Kaczmarka.”

Wiesław Kowalski, portal Teatr dla Was

Yasmina Reza
BELLA FIGURA
Przekład: Barbara Grzegorzewska
Reżyseria: Grzegorz Wiśniewski
Scenografia: Mirek Kaczmarek
Muzyka: Filip Kaniecki
Asystent reżysera: Katarzyna Dałek
Inspicjent, sufler: Katarzyna Wołodźko

W spektaklu występują: Agata Bykowska - Andrea, Katarzyna Dałek - Françoise Hirt, Katarzyna Figura - Yvonne Blum, Michał Jaros - Boris Amette, Jakub Nosiadek - Eric Blum.

Polska prapremiera: 1 marca 2018 roku na Dużej Scenie 

Spektakl zalecany dla widzów od 16 roku życia.
Czas: 1 godzina 40 minut (bez przerw)