Po premierze LE SACRE - recenzje

Po premierze LE SACRE - recenzje

„Teatr Dada von Bzdülöw praktycznie na pustej scenie, z jednym rekwizytem (krzesło), za pomocą muzyki i ciekawie ustawionych świateł, stworzył niezwykle błyskotliwy, inteligentny i rewelacyjnie zatańczony spektakl. Oprócz KILKU BŁYSKOTLIWYCH SPOSTRZEŻEŃ A LA GOMBROWICZ nie przypominam sobie w spektaklach Dady takiej dynamiki, tempa i techniki połączonej z wyrafinowanym pomysłem scenicznym. Powstało dzieło wybitne. Nowoczesny, niezwykle mądry, choć trudny w odbiorze spektakl o życiu i wieńczącej je śmierci. Tylko i aż tyle."

Łukasz Rudziński, Trójmiasto.pl

całość na www.trojmiasto.pl

„LE SACRE jest zdecydowanie najwybitniejszą produkcją Dady. Przedstawienie to w moim prywatnym rankingu wyprzedziło dotychczasowego faworyta, czyli niespieszny, medytacyjny EDEN. LE SACRE to starannie przygotowana i przemyślana struktura, wypełniona wyśmienitymi etiudami choreograficznymi, intrygującym tekstem, błyskotliwymi rozwiązaniami scenicznymi i świetną muzyką. To teatr niezwykle efektowny, ale nie efekciarski: gęsty intelektualnie, wymagający niezwykłego skupienia, traktujący widza w stu procentach poważnie."

Mirosław Baran, Gazeta Wyborcza

całość na www.cjg.gazeta.pl

„Data - czterdziestolecie tragicznego Czarnego Czwartku w Gdyni, kiedy to w grudniu 1970 roku zginęło od kul osiemnaście osób - bez znaczenia nie jest. Przydała czterdziestemu spektaklowi w historii Teatru Dada von Bzdulow powagi. Bo że jest to spektakl najpoważniejszy w historii tego zespołu - nie ma wątpliwości."

Tadeusz Skutnik, Dziennik Bałtycki

całość na www.dziennikbaltycki.pl

„Tancerze przykuwają uwagę w całej przestrzeni prezentacji, są intrygujący, ekscytujący, erotyzujący, przejmujący. Spektakl ilustruje, ale przede wszystkim buduje, świetna, zaskakująca niektórych znawców przedmiotu muzyka Mikołaja Trzaski."

Katarzyna Wysocka, Gazeta Świętojańska

całość na www.gazeta.razem.pl