Po premierze PRZYGÓD KOZIOŁKA MATOŁKA

Po premierze PRZYGÓD KOZIOŁKA MATOŁKA

Wczoraj na Scenie Malarnia odbyła się premiera PRZYGÓD KOZIOŁKA MATOŁKA Kornela Makuszyńskiego i Mariana Walentynowicza w reżyserii Michała Derlatki z Piotrem Chysem w roli tytułowej. Miło nam poinformować, że spektakl spotkał się ze znakomitym przyjęciem publiczności i krytyki teatralnej.

„PRZYGODY KOZIOŁKA MATOŁKA Teatru Wybrzeże dają wiele frajdy widzom w każdym wieku. […] Prostota przekazu i jego bogata warstwa plastyczna, pomimo bardzo skromnych środków, to jeden z kluczy do sukcesu gdańskiego przedstawienia.”

Łukasz Rudziński, Trójmiasto.pl

„Nowy spektakl Teatru Wybrzeże o Koziołku Matołku powinno się aplikować jako obowiązkowe remedium na zły humor. I dzieciom, i dorosłym.”

Katarzyna Fryc, Gazeta Wyborcza

„Gdański KOZIOŁEK to rozrywka inteligentna i przeznaczona dla wszystkich dzieci w wieku 5-105 lat. Zabierajcie radośnie do teatru dzieciaki, sąsiadów i teściową i bawcie się dobrze. 100 minut przeleci jak z bicza strzelił, starsi odbędą podróż sentymentalną a dzieci w wieku dziecięcym nawiążą ze starszymi dziećmi porozumienie międzypokoleniowe na bazie literatury i wyobraźni, co jest już zdarzeniem rzadko spotykanym.”

Piotr Wyszomirski, Gazeta Świętojańska

„PRZYGODY KOZIOŁKA MATOŁKA to spektakl serwujący rozrywkę na najwyższym poziomie. Stanowi doskonały kompromis między wydarzeniem teatralnym skierowanym wyłącznie do dzieci, a tym jedynie dla dorosłych. Reżyser nie przesadza w żadną ze stron. Zachowuje twórczy balans, swoistą równowagę, co korzystnie wpływa na efekt końcowy.”

Katarzyna Malec, portal Teatralia

„Nietuzinkowa propozycja Teatru Wybrzeże może przyciągać, zdumiewać, bawić... - coś dla każdego.”

portal CzasDzieci.pl