Rusza cykl Teatr online!

Rusza cykl Teatr online!

Teatr Wybrzeże i Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego serdecznie zapraszają do wspólnego oglądania online wybranych tytułów z repertuaru Teatru. Rejestracja spektakli dostępna będzie przez 24 godziny od daty i godziny prezentacji na stronie www.pomorskie.eu i www.gdansk.pl oraz na kanale You Tube pomorskie.eu. Zaczynamy dzisiaj o godzinie 21.00. Jako pierwszy w naszym cyklu zaprezentujemy spektakl RUSCY Radosława Paczochy w reżyserii Adama Orzechowskiego. Z przyczyn technicznych emisja BLASZANEGO BĘBENKA została odwołana. Wkrótce poinformujemy Państwa o kolejnych spektaklach Teatru Wybrzeże prezentowanych w ramach cyklu Teatr online!

Repertuar cyklu Teatr online

RUSCY Radosława Paczochy w reżyserii Adama Orzechowskiego
20 marca od godz. 21.00 do 21 marca do godz. 21.00

O SPEKTAKLU

RUSCY to sztuka o Polakach, którzy nie z własnej woli i winy zostali skazani na rozłąkę z krajem, a z powodu swojej tożsamości narodowej byli prześladowani. Uwzględniając perspektywę historyczną autor przygląda się również losowi dzisiejszych polskich repatriantów, ich zmaganiom z własną tożsamością rozpiętą w dramatyczny sposób pomiędzy polską martyrologią a kulturową rosyjskością, na którą wyrokiem historii zostali skazani. A opowiadając o repatriantach, autor przygląda się również polskiemu losowi i zadaje pytania o prawo do bycia Polakiem na przekór historii.

Radosław Paczocha
RUSCY
Reżyseria: Adam Orzechowski

W spektaklu występują: Magdalena Gorzelańczyk - Wiera, Agata Woźnicka - Natasza, Sylwia Góra – Weber - Mama, Krzysztof Matuszewski - Dziadek, Piotr Biedroń - Ksiądz Bukowiński, Jura, Katarzyna Dałek - Kobieta, Urzędniczka w ambasadzie, Barbara, Katarzyna Z. Michalska - Kobieta, Urzędniczka w gminie, Piotr Chys - Rosjanin, Antropolog, Polak, Robert Ninkiewicz - Rosjanin, Jerzy, Marek Tynda - Nauczyciel, Antropolog.

Prapremiera: 11 listopada 2018 roku

#zostanwdomu - sztuka przyjdzie do Ciebie