Sylwester w Teatrze

Sylwester w Teatrze

Drodzy widzowie, w wieczór sylwestrowy zaprezentujemy CZEGO NIE WIDAĆ na Scenie Kameralnej, INTELIGENTÓW na Scenie Malarnia oraz pożegnalny pokaz TAJEMNICZEJ IRMY VEP w Starej Aptece. Po każdym spektaklu zapraszamy na lampkę wina i słodki upominek.

Zapraszamy Państwa do zakupu biletów w kasach biletowych oraz na stronie www.bilety.teatrwybrzeze.pl

CENNIK SYLWESTROWY

CZEGO NIE WIDAĆ, INTELIGENCI - Bilet normalny/ulgowy: 150 zł, 120 zł
TAJEMNICZA IRMA VEP - Bilet normalny/ulgowy: 200 zł, 180 zł

O SPEKTAKLACH

31 grudnia, godzina 18.00, Scena Kameralna
Michael Frayn
CZEGO NIE WIDAĆ
Reżyseria: Jan Klata

Misternie skomponowana farsa, której dramaturgicznym paliwem są perturbacje powstałe podczas produkcji spektaklu CO WIDAĆ. Objazdowa grupa teatralna gotowa jest zagrać swoje przedstawienie w każdych warunkach i nie zważając na żadne przeszkody, te się jednak piętrzą, a wraz z nimi piętrzy się absurd, który jednak nie przeszkadza twórcom w zmaganiach z teatralną materią. Pełna poczucia humoru sztuka angielskiego komediopisarza pokazuje teatr, który dla tworzących go artystów jest nie tylko miejscem pracy, ale także domem, a może przede wszystkim sposobem na życie.

„To najbardziej zaskakujące przedstawienie w reżyserii Jana Klaty, jakie w życiu widziałam. [...] Mistrz nowatorskiego teatru zaangażowanego tym razem zabiera widzów w podróż do krainy beztroskiej zabawy, gdzie rządzą slapstickowe gagi, feeria omyłek i kłamstw, a wszystko po to, by wywołać u widzów paroksyzmy śmiechu. I to się udaje.”

Katarzyna Fryc, Gazeta Wyborcza

W spektaklu występują: Magdalena Boć - Dotty Otley, Piotr Biedroń - Lloyd Dallas, Jakub Nosiadek - Garry Lejeune, Magdalena Gorzelańczyk - Brooke Ashton, Agata Woźnicka - Poppy Norton-Taylor, Cezary Rybiński - Frederick Fellowes, Dorota Androsz - Belinda Blair, Robert Ninkiewicz - Tim Allgood, Krzysztof Matuszewski - Selsdon Mowbray.

Czas: 2 godziny i 20 minut (jedna przerwa)
Premiera: 9 lipca 2022 roku na Scenie Kameralnej

31 grudnia, godzina 19.00, Scena Malarnia
Marek Modzelewski
INTELIGENCI
Reżyseria: Radosław B. Maciąg

Anna i Szczepan to postępowe małżeństwo w średnim wieku, reprezentujące tak zwaną klasę średnią wyższą. Wspólnie wychowują dwóch synów, z których starszy - Łukasz - burzliwie wkracza w dorosłość, a młodszy - Maks - lada moment ma przystąpić do pierwszej komunii świętej. Obie te okoliczności, na pozór zupełnie błahe, wywołują w rodzinie lawinowo postępującą siatkę zdarzeń, zmuszając bohaterów do wyjścia poza utarte schematy jasno zdeklarowanych postaw.

INTELIGENCI nie są kolejną opowieścią z tezą i morałem. Sztuka Modzelewskiego to raczej apel - wołanie o niknący dialog, którego stopniowe wymieranie powoduje rozłam nie tylko między formacjami politycznymi i kulturowymi, ale przede wszystkim - pomiędzy bliskimi sobie ludźmi. Poprzez losy czwórki bohaterów obserwujemy obraz globalnego kryzysu wartości, wywołanego nieumiejętnym obchodzeniem się z wolnością, do której nie dołączono instrukcji obsługi.

„To ciekawe, mądre i świetnie zrealizowane na Scenie Kameralnej Teatru Wybrzeże przedstawienie niesie mocne przesłanie, a jego artystyczny poziom, podobnie zresztą jak i samo dzieło Modzelewskiego, zasługuje na uznanie. Doskonała reżyseria (na wszystkich jej poziomach), świetna scenografia, kompozycja muzyczna, no i bardzo dobra gra aktorska składają się na sukces sopockiej inscenizacji INTELIGENTÓW Marka Modzelewskiego.”

Edward Jakiel, portal Teatrologia

W spektaklu występują: Sylwia Góra-Weber - Anna, Marek Tynda - Szczepan, Adam Turczyk - Łukasz, Monika Chomicka-Szymaniak - Bożena.

Premiera: 16 lutego 2020 roku na Scenie Kameralnej
Czas: 1 godzina 20 minut (bez przerw)

31 grudnia, godzina 22.00, Stara Apteka
Charles Ludlam
TAJEMNICZA IRMA VEP
Reżyseria: Adam Orzechowski

Mandacrest, siedziba angielskiego rodu Hillcrestów. Służba szykuje kolację, lady i lord prowadzą dystyngowaną rozmowę. Mroczne sekrety, tajemnice przeszłości, miłość, zbrodnia, śmierć, wilki, wilkołaki, cuda starożytnego Egiptu... i tylko dwóch aktorów. Pełna absurdalnego humoru i niespodziewanych zwrotów akcji komedia Charlesa Ludlama powstała w latach osiemdziesiątych i natychmiast stała się prawdziwym przebojem teatrów off-broadwayowskich. Nic dziwnego: to znakomicie napisana, dowcipna, ostra satyra żywiąca się teatralnymi i filmowymi gatunkami. Rozpisana na zaledwie dwóch aktorów, którzy w niedługim czasie wcielić się muszą w serię postaci, żongluje niezliczonymi motywami zaczerpniętymi z teatru, filmu i pop-kultury.

„Widowisko skrzy się od językowych dowcipów i nieustannie zaskakuje zwrotami akcji. Reżyser, Adam Orzechowski, zadbał o pokazanie wielowymiarowości komizmu. Dzięki temu w tej sztuce możemy się przyjrzeć sami sobie w krzywym zwierciadle i zobaczyć jak zwariowany jest świat."

Magda Przychodzień, portal mmtrojmiasto.pl

W spektaklu występują: Piotr Łukawski i Maciej Konopiński.

Premiera: 22 sierpnia 2009 roku na Scenie Letniej
Czas: 1 godzina 35 minut (bez przerw)