Teatr Wybrzeże w podsumowaniu teatralnym portalu Onet.pl i Trójmiasto.pl

Teatr Wybrzeże w podsumowaniu teatralnym portalu Onet.pl i Trójmiasto.pl

Trwa sezon podsumowań teatralnych mijającego roku. Portal Onet.pl umieścił FEDRĘ na liście 10 najlepszych spektakli 2019 roku, natomiast portal Trójmiasto.pl wyróżnił ŚMIERĆ KOMIWOJAŻERA i KARMANIOLĘ CZYLI OD SASA DO LASA.

ONET.PL – MIEJSCE 6.

„Klasyczny teatr (lub jak kto woli teatr środka) wcale nie musi być nudy, banalny i brzydki, co z sukcesem udowadnia od lat Grzegorz Wiśniewski, który z teatralnego rzemiosła potrafi zrobić wielką sztukę. Katarzyna Figura, jako nieszczęśliwie zakochana w swoim pasierbie Fedra, zagrała być może najlepszą rolę w karierze. Jest perfekcyjna - piękna, niepokojąca i bardzo nieszczęśliwa, jak przystało na tragiczną królową. FEDRA Jeana Racine'a w takim wydaniu tworzy idealnie wymierzony, wyćwiczony i wysmakowany spektakl.”

Dawid Dudko, Onet.pl

TRÓJMIASTO.PL

„Trwa dobra passa Teatru Wybrzeże, który właściwie co roku może się pochwalić bardzo udanymi, wartościowymi propozycjami. Spektakle te z miejsca stają się wizytówkami teatru i zapraszane są na prestiżowe festiwale. Kameralna ŚMIERĆ KOMIWOJAŻERA to obok świetnej KARMANIOLI, CZYLI OD SASA DO LASA najlepsza premiera sezonu w Trójmieście. Reżyser Radosław Stępień nieco ją odświeża, jednak właśnie wtedy, gdy zawierza aktorom, osiąga najlepszy efekt. Wielka w tym zasługa całego zespołu, z grającym pierwsze skrzypce Mirosławem Baką na czele, dla którego kreacja Willy'ego Lomana jest kolejną wielką rolą, misternie zbudowaną każdym gestem czy wyrazem twarzy. Jego bohater to człowiek przegrany, wypluty przez kapitalizm, wykorzystany przez pracodawcę, który łudzi się, że zła karta jeszcze się odwróci. Obecny w jego życiu brak i niespełnienie niczym choroba rozprzestrzeniają się na wszystkich członków jego rodziny, tak jak on bezradnych wobec świata, do którego nie pasują. To smutny i dojmujący obraz naszych czasów, zbudowany z wyczuciem przez młodego reżysera na bazie świetnego tekstu Tennessee Williamsa.”

Łukasz Rudziński, Trójmiasto.pl