Warsztaty ruchowe - KARMANIOLA: Zatańcz wolność.

Warsztaty ruchowe - KARMANIOLA: Zatańcz wolność.

Zapraszamy na bezpłatny warsztat ruchowy do spektaklu KARMANIOLA, czyli OD SASA DO LASA, który odbędzie się w czwartek, 28 listopada o godzinie 19:00 w Czarnej Sali.

Jak za pomocą ciała oddać takie emocje jak chęć walki o wolność? Zapraszamy wszystkich chętnych na warsztat taneczny, na którym poznamy podstawy karmanioli, tańca z okresu Wielkiej Rewolucji Francuskiej. Oprócz nauki oryginalnych kroków postaramy się ułożyć własne choreografie rewolucyjnych tańców – do muzycznej frazy moniuszkowskiej i nie tylko!

Zajęcia poprowadzi Wiola Fiuk i Patryk Gacki, czyli DzikiStyl Company. Czas trwania wynosi ok. 90 minut. Nie jest wymagane przygotowanie taneczne. Ilość miejsc ograniczona, na zajęcia obowiązują zapisy: weronika.lucyk@teatrwybrzeze.pl

Warsztat realizowany w ramach obchodów 200. rocznicy urodzin Stanisława Moniuszki dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

O PROWADZĄCYCH

Wioleta Fiuk i Patryk Gacki to zawodowi tancerze i choreografowie z Gdańska, którzy tworzą w obszarach teatru tańca, teatru dramatycznego, musicalu oraz tańca rozrywkowego. Z Teatrem Wybrzeże współpracowali m. in. przy spektaklu NIE-BOSKA KOMEDIA w reż. Adama Nalepy. Szerokiej publiczności znani są jako zwycięzcy programów telewizyjnych You Can Dance i Got to Dance. Na co dzień związani są z Teatrem Muzycznym w Gdyni, gdzie można ich zobaczyć w takich spektaklach jak Notre Dame de Paris i Wiedźmin. Poza tym, tworzą autorskie spektakle teatru tańca oraz ruch sceniczny do spektakli dramatycznych w całej Polsce.