WESOŁE KUMOSZKI Z WINDSORU nominowane do SKRZYDEŁ TRÓJMIASTA!

WESOŁE KUMOSZKI Z WINDSORU nominowane do SKRZYDEŁ TRÓJMIASTA!

Z radością informujemy, że WESOŁE KUMOSZKI Z WINDSORU zostały nominowane do nagrody portalu Trójmiasto.pl SKRZYDŁA TRÓJMIASTA w kategorii Kulturalne Ożywienie Trójmiasta. Nagrodę przyznają czytelnicy Portalu. Głosowanie odbywa się na stronie www.trojmiasto.pl i potrwa do najbliższej środy do godziny 14.00.

UZASADNIENIE NOMINACJI

„Za pierwszy spektakl przygotowany na scenę elżbietańską i nowy styl gry aktorskiej na trzy strony, za doskonałą komedię stylizowaną na epokę Szekspira, którą po raz pierwszy w Trójmieście można było oglądać na stojąco, opierając się o scenę.”

O NAGRODZIE

Nagroda trafia do instytucji oraz inicjatyw, które zmieniają oblicze Trójmiasta oraz budują jego pozytywny wizerunek. Idea nagrody zakłada promowanie wydarzeń, przedsięwzięć oraz osób, które sprawiają, że w Trójmieście żyje się lepiej, pracuje ciekawiej i wypoczywa pełniej. Nagrody SKRZYDŁA TRÓJMIASTA zostaną wręczone podczas uroczystej gali, która odbędzie się w najbliższy czwartek w Teatrze Szekspirowskim w Gdańsku.

O SPEKTAKLU

Zdrada. Zazdrość. Komedia omyłek. Dwie żwawe i bystre mieszczki walczą z lubieżnym i przebiegłym sir Johnem Falstaffem, szykując nań okrutną zemstę. Będziemy świadkami krwawego pojedynku francuskiego doktora Caiusa z przewielebnym walijskim plebanem Evansem, zabiegających o rękę pięknej panny. Oczywiście zwycięży miłość, a rozwiązłość i chytrość zostaną ukarane.

„Otrzymujemy spektakl przewrotny, inteligentny, zrealizowany z lekkością, skrzący się dowcipem. Tego spektaklu nie można przeoczyć."

Jan Bończa-Szabłowski, Rzeczpospolita

William Shakespeare
WESOŁE KUMOSZKI Z WINDSORU
Przekład: Stanisław Barańczak
Reżyseria: Paweł Aigner
Kostiumy: Zofia De Ines
Dekoracje: Magdalena Gajewska
Asystent kostiumologa: Aleksandra Dzióbek
Muzyka: Piotr Klimek
Ruch sceniczny: Karolina Garbacik
Konsultant układów szermierczych: Rafał Domagała
Inspicjent: Jerzy Kosiła
Asystent reżysera: Cezary Rybiński
Sufler: Agnieszka Szczepaniak, Katarzyna Wołodźko

W spektaklu występują: Dorota Androsz (Abraham Mizerek, krewniak Spłycia), Justyna Bartoszewicz / Anna Kaszuba (Anna Page, córka Page'ów), Magdalena Boć / Anna Kociarz (Pani Małgorzata Page), Monika Chomicka-Szymaniak / Katarzyna Figura (Pani Chybcik, ochmistrzyni w domu Caiusa), Piotr Biedroń / Piotr Witkowski (Doktor Caius, francuski medyk), Jerzy Gorzko (Pistol, towarzysz Falstaffa), Grzegorz Gzyl (Sir John Falstaff), Michał Jaros / Cezary Rybiński (Sir Hugo Evans, walijski pleban), Maciej Konopiński / Marek Tynda (Franciszek Ford, mieszczanin z Windsoru), Mirosław Krawczyk (Nym, towarzysz Falstaffa), Jacek Labijak / Jarosław Tyrański (Oberżysta, właściciel gospody „Pod Podwiązką"), Piotr Łukawski (Jerzy Page, mieszczanin z Windsoru), Zbigniew Olszewski (Spłyć, prowincjonalny sędzia), Maciej Szemiel (Bardolf, towarzysz Falstaffa), Marta Herman (Pani Alicja Ford), Marcin Miodek (Robert, sługa Forda, Piotr Tuman), Daniel Kulczyński (Jan, sługa Forda, gościnnie) oraz Tomasz Piotrowski (Fenton, młody szlachcic, gościnnie).

Premiera: 28 czerwca 2015 roku w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim
Czas: 2 godziny 45 minut (jedna przerwa)


Spektakl jest koprodukcją Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego i Teatru Wybrzeże.

Bilety na WESOŁE KUMOSZKI Z WINDSORU dostępne w kasach Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego.