Projekty

 • Wybrzeże Sztuki

  Miniatura projektu Wybrzeże Sztuki

  Teatr Wybrzeże już po raz jedenasty zaprasza na coroczny przegląd tego co najciekawsze i najbardziej wyczekiwane w polskim teatrze.

  Dotychczasowe edycje pozwoliły Państwu podziwiać wielkie kreacje wybitnych scenicznych osobowości w często zaskakujących i zawsze niebanalnych reżyserskich interpretacjach wielkiej dramatycznej klasyki i nieprzeciętnej współczesności, w porywających inscenizacyjnie i rewelacyjnie ascetycznych spektaklach realizowanych na scenach całego kraju. Nie inaczej będzie i w tym roku.

  Już 11 listopada, w Dzień Niepodległości... WOJNA POLSKO-RUSKA POD FLAGĄ BIAŁO-CZERWONA Doroty Masłowskiej w reżyserii Pawła Świątka z Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie. Dzień później obrosła legendą, wielokrotnie nagradzana EWELINA PŁACZE Anny Karasińskiej z TR Warszawa. 14 listopada najnowszy spektakl Jana Klaty - DŁUG z Teatru Nowego Proxima, a XI. edycję Wybrzeża Sztuki zakończy najbardziej wyczekiwana premiera sezonu - CAPRI - WYSPA UCIEKINIERÓW Krystiana Lupy z Teatru Powszechnego w Warszawie.

  O WYBRZEŻU SZTUKI

  Wybrzeże Sztuki to coroczne święto miłośników teatru, bogate w najciekawsze, najwybitniejsze i najgłośniejsze spektakle prezentowane na polskich scenach. Dotychczasowe edycje naszego przeglądu dały trójmiejskiej publiczności możliwość obejrzenia m.in. OCZYSZCZONYCH Krzysztofa Warlikowskiego, TANGA Jerzego Jarockiego, WYCINKI HOLZFÄLLEN Krystiana Lupy, TRYLOGII Jana Klaty, W IMIĘ JAKUBA S. Pawła Demirskiego i Moniki Strzępki, MIĘDZY NAMI DOBRZE JEST Grzegorza Jarzyny. Przez sceny Wybrzeża Sztuki przewinęło się wielu wybitnych polskich aktorów. W mistrzowskich kreacjach nasza publiczność mogła podziwiać m.in. Krystynę Jandę, Danutę Stenkę, Annę Dymną, Maję Komorowską, Magdalenę Cielecką, Maję Ostaszewską, Danutę Szaflarską, Kingę Preis, Jana Peszka, Jana Frycza, Piotra Machalicę, Jerzego Trelę, Jana Englerta, Grzegorza Małeckiego, Krzysztofa Globisza i Zbigniewa Zapasiewicza.

  Szczegółowy program znajduje się tutaj.

 • Rodzic w Teatrze

  Miniatura projektu Rodzic w Teatrze

  Jesteś rodzicem? Chcesz wybrać się do Teatru, ale nie masz z kim zostawić dziecka? Mamy dla Ciebie idealne rozwiązanie! "Rodzic w Teatrze" zapewni Tobie i Twojemu dziecku niezapomniane wrażenia. Na teatralnym placu zabaw na Twoje dziecko czeka szereg gier ruchowych, zadań plastycznych, a nawet mała charakteryzacja...

  Najbliższy spektakl prezentowany w ramach "Rodzica w Teatrze" to RUSCY z 1 grudnia. Czas opieki obliczony jest na pół godziny przed spektaklem do pół godziny po spektaklu. Wejście od ul. Teatralnej przez portiernię. Liczba miejsc ograniczona. Zapisy dzieci (od 3 roku życia) oraz rezerwacja miejsc na wybrane spektakle pod numerem telefonu 58 301 13 28.

  Do zobaczenia w Teatrze Wybrzeże!

 • Lekcje Niegrzeczności

  Miniatura projektu Lekcje Niegrzeczności

  LEKCJE NIEGRZECZNOŚCI to przegląd literatury starszej i nowszej w formie udramatyzowanych czytań z domieszką magii teatru, których wspólnym mianownikiem jest różnorako pojmowany, obecny w literaturze dziecięcej od zawsze, „bohater niepokorny".

  LEKCJE NIEGRZECZNOŚCI przeznaczone są dla widzów od 6 roku życia. 

  lekcje niegrzecznosci
 • Recepta w Starej Aptece

  Miniatura projektu Recepta w Starej Aptece

  W poniedziałek, 18 listopada o godzinie 18.00 odbędzie się ósma Recepta w Starej Aptece, w ramach której zaprezentujemy film WHITE CUBE Wojciecha Pustoły. Po projekcji odbędzie się rozmowa z reżyserem. Wstęp wolny!

  Carrara to małe włoskie miasteczko, słynne za sprawą wydobywanego tam marmuru. To świat idealnie zakonserwowany, zapatrzony w przeszłość, bazujący na tradycyjnych wartościach. Miejsce, które od zawsze było mekką rzeźbiarzy, dla których rzemiosło stanowiło i wciąż stanowi podstawę relacji ze świętym kamieniem. Współczesna technologia wstrząsnęła posadami tego świata, wydając na świat robota Antropomorfo. Skonstruowana na bazie ruchu ludzkiej ręki maszyna wyrzeźbi w marmurze dowolny plik 3D, wygenerowany w komputerze. Konsekwencje rewolucji cybernetycznej w dziedzinie rzeźby kamiennej wydają się oczywiste – to początek końca. Mimo tego talibowie rzeźby, jak nazywają siebie lokalni artyści, nie poddają się. Marmur, mówią, potrzebuje miłości i czasu. Czasu jednak nie ma. Czas to pieniądz. Środki produkcji w sztuce zmieniły się, a na pytania z tym związane wciąż nie ma dobrych odpowiedzi. Czym jest dziś praca nad dziełem sztuki? Czym jest jakość w pracy nad dziełem sztuki. I być może najważniejsze z nich – czym właściwie jest dziś praca? Kreatywny dokument Wojtka Pustoły, utrzymany w estetyce slow cinema, zanurza widza w odmęty złożonego świata Carrary, odkrywając warstwami to, co zazwyczaj pozostaje ukryte.

  WHITE CUBE
  Reżyseria i scenariusz: Wojciech Pustoła
  Operator: Bartosz Świniarski
  Montaż: Przemysław Chruścielewski, Beata Walentowska
  Producent: Endorfina Studio, Marta Golba
  Czas: 74 minuty

  Wojciech Pustoła (ur. 1980) - artysta wizualny, autor filmów, rzeźbiarz i scenograf. Absolwent Wydziału Rzeźby warszawskiej ASP i kierunku Intermedia na UAP w Poznaniu. Pustoła wypracował charakterystyczny dla siebie minimalistyczny styl, widoczny zarówno w jego pracach rzeźbiarskich, scenograficznych, filmowych, jak i performatywnych. W teatrze wyznawca antyscenografii - szuka możliwie najbardziej oszczędnych sposobów kreowania przestrzeni i tworzenia obiektów scenicznych, których funkcja zawsze poprzedza estetykę. W latach 2013-2018 współpracował z reżyserem teatralnym Wojtkiem Ziemilskim nad koncepcją oraz scenografią licznych przedstawień teatralnych, m.in. nagradzanego na międzynarodowych festiwalach spektaklu JEDEN GEST o świecie osób głuchych. Autor rzeźb z marmuru, które tworzy w technice bezpośredniego cięcia. Od lat związany z toskańskim regionem Massa-Carrara, gdzie powstają jego rzeźby w kamieniu oraz prace filmowe.

  O Recepcie w Starej Aptece

  W każdy trzeci poniedziałek miesiąca zapraszamy Państwa na spotkania odbywające się w ramach Recepty w Starej Aptece. W tym sezonie prezentujemy polskie filmy dokumentalne realizowane przez twórców i twórczynie młodszego oraz średniego pokolenia. Wspólnie odkrywajmy nowe światy!

 • Dyskusyjny Klub Teatralny

  Miniatura projektu Dyskusyjny Klub Teatralny

  Zapraszamy Państwa na 50. Dyskusyjny Klub Teatralny poświęcony RUSKIM w reżyserii Adama Orzechowskiego. Weźmie w nim udział autor sztuki Radosław Paczocha i zespół aktorski. Spotkanie odbędzie się w najbliższy czwartek, 17 października o godzinie 21.00 w Starej Aptece. Wstęp wolny.

  O DKT

  Celem Dyskusyjnego Klubu Teatralnego jest stworzenie miejsca otwartej dyskusji pomiędzy publicznością, twórcami i współtwórcami spektaklu. Chcemy nie tylko stworzyć widzom możliwość skonfrontowania swoich wrażeń i rozmowy o przedstawieniu, ale także sprowokować do podjęcia szerszej, wychodzącej poza ramy teatru dyskusji. Wszyscy uczestnicy Dyskusyjnego Klubu Teatralnego otrzymają kupony rabatowe uprawniające do zakupu 2 biletów w cenie 20 zł na spektakle grane w nadchodzącym miesiącu. Osoby, które zbiorą minimum 5 kuponów otrzymają Kartę Przyjaciela Teatru upoważniającą do rabatu przy zakupie biletów w ciągu całego sezonu.

  Pobierz regulamin dotyczący promocji cenowych DKT

Poprzednie Edycje