Scena Kameralna im. Joanny Bogackiej

Najbliższe spektakle

Aktualności

 • Zdjęcie artykułu Bilet Prezent

  Bilet Prezent

  Serdecznie zachęcamy do zakupu Biletu Prezentu, będącego idealną propozycją dla wszystkich, którzy szukają wyjątkowych upominków na święta. Osoba obdarowana sama wybierze kiedy, i na jaki spektakl, zechce go wykorzystać. Bilet Prezent jest ważny przez rok od daty zakupu na spektakle Teatru Wybrzeże.
  Więcejo "Bilet Prezent"
 • Zdjęcie artykułu Modernizacja budynku Sceny Kameralnej

  Modernizacja budynku Sceny Kameralnej

  Trwają prace budowlane mające na celu modernizację budynku Sceny Kameralnej w Sopocie. Głównym celem przedsięwzięcia jest poprawa parametrów użytkowych budynku poprzez wprowadzenie bardziej funkcjonalnego układu przestrzeni holu wejściowego, foyer oraz szatni, likwidację barier architektonicznych, modernizację kieszeni scenicznej, a także poprawę bezpieczeństwa pożarowego obiektu.
  Więcejo "Modernizacja budynku Sceny Kameralnej "
 • Zdjęcie artykułu Repertuar na październik

  Repertuar na październik

  Drodzy widzowie, serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszym repertuarem na październik! W tym czasie zaprezentujemy premierę spektaklu RESZTKI na podstawie STRAMERA Mikołaja Łozińskiego oraz WYJECHALI W. G. Sebalda w reżyserii Eweliny Marciniak. W październiku zagramy dla Państwa również POWARKIWANIA DROGI MLECZNEJ, AWANTURĘ W CHIOGGI, SZELMOSTWA LISA WITALISA, ŚMIERĆ KOMIWOJAŻERA,...
  Więcejo "Repertuar na październik"
 • Zdjęcie artykułu Witamy w nowym sezonie

  Witamy w nowym sezonie

  Szanowni Państwo, drodzy widzowie, z całego serca dziękujemy za to że byliście z nami w tym wyjątkowo trudnym, pandemicznym sezonie artystycznym 2020/2021 i już teraz serdecznie zapraszamy do Teatru Wybrzeże w nowym sezonie 2021/2022!
  Więcejo "Witamy w nowym sezonie"
 • Zdjęcie artykułu Sopot Non-Fiction

  Sopot Non-Fiction

  Serdecznie zapraszamy na 10. edycję Festiwalu Teatru Dokumentalnego i Rezydencję Artystyczną Sopot Non-Fiction.
  Więcejo "Sopot Non-Fiction"
 • Zdjęcie artykułu AWANTURA W CHIOGGI – premiera!

  AWANTURA W CHIOGGI – premiera!

  Już jutro o godzinie 21.00 na Scenie Letniej odbędzie się premiera AWANTURY W CHIOGGI Carla Goldoniego w reżyserii Pawła Aignera. Wstęp wolny. Zapraszamy!
  Więcejo "AWANTURA W CHIOGGI – premiera!"
 • Zdjęcie artykułu Repertuar na listopad

  Repertuar na listopad

  Zapraszamy Państwa do zapoznania się z naszym repertuarem na listopad. W tym czasie zaprezentujemy RUSKICH i PAR PARANOJE.
  Więcejo "Repertuar na listopad"
 • Zdjęcie artykułu Kawiarnia we foyer Sceny Kameralnej

  Kawiarnia we foyer Sceny Kameralnej

  Szanowni Państwo, Teatr Wybrzeże szuka najemcy kawiarni we foyer Sceny Kameralnej w Sopocie.
  Więcejo "Kawiarnia we foyer Sceny Kameralnej"
 • Zdjęcie artykułu W najnowszym numerze miesięcznika Teatr

  W najnowszym numerze miesięcznika Teatr

  Drodzy widzowie, serdecznie zapraszamy do lektury najnowszego numeru miesięcznika Teatr, w którym znajdą Państwo wywiad z Katarzyną Figurą, a także dwie znakomite recenzje FEDRY i ŚMIERCI KOMIWOJAŻERA!
  Więcejo "W najnowszym numerze miesięcznika Teatr"
 • Zdjęcie artykułu X Festiwal Literatury i Teatru BETWEEN.POMIĘDZY

  X Festiwal Literatury i Teatru BETWEEN.POMIĘDZY

  Dzisiaj rozpoczyna się dziesiąta edycja Festiwalu BETWEEN.POMIĘDZY. W tym roku temat przewodni to WYSPA. Organizatorzy traktują to hasło dosłownie, chociażby gdy zapraszają twórców z Irlandii i Wielkiej Brytanii, a jednocześnie pozostają otwarci na nieoczywiste jego odczytania.
  Więcejo "X Festiwal Literatury i Teatru BETWEEN.POMIĘDZY"

O Scenie

Nowa siedziba Sceny Kameralnej Teatru Wybrzeże jest jednym z najnowocześniejszych obiektów teatralnych w kraju. Całkowita kubatura budynku wynosi 1000 metrów sześciennych, a powierzchnia ruchomej sceny to 250 metrów kwadratowych. Wyposażona w klimatyzację widownia nowej sceny mieści 250 osób. Obiekt jest przystosowany dla osób niepełnosprawnych, a także dysponuje nowoczesnym zapleczem. Scena Kameralna została oddana do użytku 23 czerwca 2010 roku, a jej oficjalnie otwarcie nastąpiło 19 września 2010 roku. Inwestycja została sfinansowana przez Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego i Miasto Sopot. Jej całkowity koszt wyniósł 8,5 mln złotych. Od 26 listopada 2013 roku patronem Sceny Kameralnej jest Joanna Bogacka, wybitna aktorka, która na trwałe wpisała się w najpiękniejsze rozdziały historii polskiego teatru, a Wybrzeżowym scenom, trójmiejskiej publiczności i artystycznie kształcącej się młodzieży oddała ogrom swojego życia, pracy i talentu.

Apartamenty teatralne

Zapraszamy Państwa do korzystania z apartamentów teatralnych mieszczących się w siedzibie Sceny Kameralnej przy ulicy Monte Cassino w Sopocie. Wysoki standard pomieszczeń i niesamowita atmosfera teatru zapewnią Państwu niezapomniane przeżycia. Rezerwacje: krystyna.lukawska@teatrwybrzeze.pl, tel. 517 203 905 lub 58 551 51 50. Cennik oraz szczegółowe informacje dotyczące wyposażenia pokoi znajdą Państwo w poniższych linkach.

Pokój 01

Pokój 02

Pokój 03

Pokój 04