AKT RÓWNOLEGŁY

Derek Benfield

Do niewielkiego, zacisznego i, oczywiście uroczego hoteliku przyjeżdżają na romantyczny weekend dwie pary świeżo upieczonych kochanków. Zostawili w mieście swoich niczego nieświadomych małżonków, a tutaj liczą na upojne chwile i rozkoszne uniesienia. Jednak niewiarygodny wręcz pech sprawi, że... No właśnie - co można dodać, żeby nie popsuć Państwu zabawy? Może tylko tyle, że te żony i ci mężowie... Choć nie, to chyba też za wiele. Na pewno trzeba wspomnieć, że jest jeszcze ktoś, ten ... piąty - nieprzewidywalny, ale przedsiębiorczy portier. Odegra istotną rolę w nieprawdopodobnym przebiegu błyskawicznie toczących się tej nocy zdarzeń. No i z pewnością warto dodać, że wszystko zaczęło się od reklamy zamieszczonej w parafialnej gazetce.

Spektakl ze specjalnym udziałem Katarzyny Figury.

Derek Benfield (ur. 1926 zm. 2009) - brytyjski dramatopisarz, który z sukcesem łączył pracę aktora charakterystycznego i płodnego autora bulwarowych komedii. Benfield napisał ponad 30 sztuk, w większości lekkich fars opartych na małżeńskiej komedii omyłek, czasami dryfujących w stronę kryminału i czarnego humoru. Jako aktor, Benfield debiutował w 1948 roku w trupie Briana Rixa. Od lat 50. występował także w produkcjach telewizyjnych. Dzięki swojemu rodowodowi (Benfield pochodzi z zachodniego Yorkshire), był często obsadzany w rolach mieszkańców północy, gdy północna Anglia pojawiła się w orbicie zainteresowań kultury popularnej na fali zmian lat 60. Polskim widzom może być znany z produkcji BBC ŚLEDZTWA HETTY WAINTHROPP, gdzie występuje w roli serialowego męża głównej bohaterki granej przez Patricie Routledge, czyli Hiacynty Bukiet z CO LUDZIE POWIEDZĄ.

Spektakle Teatru Wybrzeże wystawiane na Scenie Letniej w Pruszczu Gdańskim zrealizowano przy wsparciu finansowym Miasta Pruszcz Gdański.

 • Polska Premiera: - Scena Letnia
 • Czas trwania: 2 godziny i 20 minut (jedna przerwa)
 • Archiwum
 • Przekład: Emilia Miłkowska
 • Reżyseria: Jarosław Tumidajski
 • Scenografia, światło: Mirek Kaczmarek
 • Inspicjent, sufler: Katarzyna Wołodźko

Aktualności

 • Zdjęcie artykułu Jubileuszowy AKT

  Jubileuszowy AKT

  Serdecznie zapraszamy na 100. AKT RÓWNOLEGŁY! Prezentacja jubileuszowego spektaklu odbędzie się w najbliższą sobotę, 18 września o godzinie 19.00 na Scenie Malarnia.
  Więcejo "Jubileuszowy AKT"
 • Zdjęcie artykułu Zakochani w Teatrze

  Zakochani w Teatrze

  AKT RÓWNOLEGŁY to znakomita propozycja Teatru Wybrzeże na Walentynki. Po spektaklu zapraszamy Państwa na lampkę wina i słodki upominek. Bilety w cenie 100 zł normalny, 90 zł ulgowy.
  Więcejo "Zakochani w Teatrze"
 • Zdjęcie artykułu AKT RÓWNOLEGŁY w programie KULTURA DOSTĘPNA

  AKT RÓWNOLEGŁY w programie KULTURA DOSTĘPNA

  Zapraszamy Państwa na ostatni w tym roku spektakl z audiodeskrypcją i tłumaczeniem na język migowy prezentowany w ramach programu KULTURA DOSTĘPNA. Już jutro o godzinie 16:00 na Scenie Kameralnej w Sopocie zaprezentujemy spektakl AKT RÓWNOLEGŁY.
  Więcejo "AKT RÓWNOLEGŁY w programie KULTURA DOSTĘPNA"
 • Zdjęcie artykułu Warsztat do AKTU RÓWNOLEGŁEGO

  Warsztat do AKTU RÓWNOLEGŁEGO

  Serdecznie zapraszamy na warsztat do AKTU RÓWNOLEGŁEGO, który odbędzie się w poniedziałek, 11 grudnia o godzinie 19.00 w Czarnej Sali.
  Więcejo "Warsztat do AKTU RÓWNOLEGŁEGO"
 • Zdjęcie artykułu AKT RÓWNOLEGŁY w 38. Dyskusyjnym Klubie Teatralnym

  AKT RÓWNOLEGŁY w 38. Dyskusyjnym Klubie Teatralnym

  Zapraszamy Państwa na 38. Dyskusyjny Klub Teatralny poświęcony AKTOWI RÓWNOLEGŁEMU Dereka Benfielda. Weźmie w nim udział reżyser Jarosław Tumidajski i zespół aktorski. Spotkanie odbędzie się dzisiaj o godzinie 21.15 na Scenie Kameralnej w Sopocie. Wstęp wolny.
  Więcejo "AKT RÓWNOLEGŁY w 38. Dyskusyjnym Klubie Teatralnym"
 • Zdjęcie artykułu Siódmy sezon Sceny Letniej

  Siódmy sezon Sceny Letniej

  Trwa siódmy sezon Sceny Letniej w Pruszczu Gdańskim.
  Więcejo "Siódmy sezon Sceny Letniej"
 • Zdjęcie artykułu AKT RÓWNOLEGŁY ponownie na Scenie Letniej

  AKT RÓWNOLEGŁY ponownie na Scenie Letniej

  Dzisiaj o godzinie 20.00 na Scenie Letniej Teatru Wybrzeże w Pruszczu Gdańskim zaprezentujemy ponownie AKT RÓWNOLEGŁY Dereka Benfielda w reżyserii Jarosława Tumidajskiego. Wstęp wolny. Zapraszamy!
  Więcejo "AKT RÓWNOLEGŁY ponownie na Scenie Letniej"
 • Zdjęcie artykułu Po prapremierze AKTU RÓWNOLEGŁEGO

  Po prapremierze AKTU RÓWNOLEGŁEGO

  W minioną sobotę na Scenie Letniej Teatru Wybrzeże w Pruszczu Gdańskim odbyła się prapremiera AKTU RÓWNOLEGŁEGO Dereka Benfielda w reżyserii Jarosława Tumidajskiego. Z przyjemnością informujemy, że spektakl spotkał się z bardzo dobrym przyjęciem publiczności i krytyki teatralnej. Zapraszamy Państwa do lektury fragmentów recenzji i obejrzenia naszej fotorelacji.
  Więcejo "Po prapremierze AKTU RÓWNOLEGŁEGO"
 • Zdjęcie artykułu AKT RÓWNOLEGŁY - prapremiera!

  AKT RÓWNOLEGŁY - prapremiera!

  Dzisiaj o godzinie 20.00 na Scenie Letniej w Pruszczu Gdańskim odbędzie się prapremiera AKTU RÓWNOLEGŁEGO Dereka Benfielda w reżyserii Jarosława Tumidajskiego. Wstęp wolny. Zapraszamy!
  Więcejo "AKT RÓWNOLEGŁY - prapremiera!"
 • Zdjęcie artykułu Wywiad z reżyserem AKTU RÓWNOLEGŁEGO

  Wywiad z reżyserem AKTU RÓWNOLEGŁEGO

  Zapraszamy Państwa do lektury wywiadu z Jarosławem Tumidajskim, reżyserem AKTU RÓWNOLEGŁEGO, którego prapremiera odbędzie się już jutro na Scenie Letniej. Wywiad przeprowadziła Martyna Wielewska z magazynu WYBRZEŻA.
  Więcejo "Wywiad z reżyserem AKTU RÓWNOLEGŁEGO"
 • Zdjęcie artykułu AKT RÓWNOLEGŁY w Teatrze Wybrzeże

  AKT RÓWNOLEGŁY w Teatrze Wybrzeże

  W Teatrze Wybrzeże trwają próby do AKTU RÓWNOLEGŁEGO Dereka Benfielda. Spektakl reżyseruje Jarosław Tumidajski, scenografię przygotowuje Mirek Kaczmarek. Planowana prapremiera: 16 sierpnia 2014 roku na Scenie Letniej.
  Więcejo "AKT RÓWNOLEGŁY w Teatrze Wybrzeże"
 • Zdjęcie artykułu Scena Letnia na półmetku

  Scena Letnia na półmetku

  Szósty sezon Sceny Letniej Teatru Wybrzeże jest już na półmetku. Do tej pory zagraliśmy cztery spektakle, które wypełniona po brzegi widownia przyjęła niezwykle entuzjastycznie nagradzając aktorów wielominutowymi brawami. Przed nami jeszcze cztery wieczory na Scenie Letniej, w tym jeden prapremierowy - w sobotę, 16 sierpnia zaprezentujemy Państwu AKT RÓWNOLEGŁY Dereka Benfielda...
  Więcejo "Scena Letnia na półmetku"
 • Zdjęcie artykułu Szósty sezon Sceny Letniej

  Szósty sezon Sceny Letniej

  Dzisiaj ponownie otwieramy Scenę Letnią Teatru Wybrzeże!
  Więcejo "Szósty sezon Sceny Letniej"
 • Zdjęcie artykułu Lato w Teatrze - Lato prapremier

  Lato w Teatrze - Lato prapremier

  Serdecznie zapraszamy do spędzenia lata z Teatrem Wybrzeże! Od dzisiaj do 31 sierpnia na pięciu scenach teatru zaprezentujemy dwadzieścia jeden tytułów, w tym aż cztery prapremiery.
  Więcejo "Lato w Teatrze - Lato prapremier"