ŻYCIE INTYMNE JAROSŁAWA

Magda Kupryjanowicz, Michał Kurkowski wg pomysłu i we współpracy z Kubą Kowalskim na podstawie korespondencji i dzienników oraz wątków opowiadań Jarosława Iwaszkiewicza

 

Opis scenografii i postaci [KLIKNIJ TUTAJ]

Historia nieokiełznanej erotycznej relacji jednego z najwybitniejszych polskich pisarzy z młodszym o 40 lat mężczyzną. Od obsesyjnej namiętności, burzliwych rozstań, poprzez piekło zazdrości, odrzucenie aż po wzniosłe uczucie, najszczerszą empatię i pielęgnowanie w chorobie. W ich miłość wpisana była śmierć - Jerzy chorował na gruźlicę. Tym samym literatura Iwaszkiewicza połączyła się z życiem osobistym - literacki motyw młodego, śmiertelnie chorego mężczyzny był obecny w jego twórczości od samego początku. ŻYCIE INTYMNE JAROSŁAWA to także opowieść o żonie pisarza, Annie, która z czułością i wyrozumiałością dopełniała miłosny trójkąt i w pewnym sensie stanowiła jego fundament. Związek z Jerzym bezpośrednio zainspirował Iwaszkiewicza do napisania kilku znakomitych opowiadań, m.in. TATARAKU i KOCHANKÓW Z MARONY. Spektakl jest przede wszystkim oparty na listach Jarosława Iwaszkiewicza do Jerzego Błeszyńskiego i na jego DZIENNIKU. Dokumenty te nie mają sobie w polskiej literaturze równych i dają wnikliwy obraz życia prywatnego pisarza i jego homoerotycznych związków.

 

 • Premiera: - Scena Malarnia
 • Czas trwania: 1 godzina 35 minut (bez przerw)
 • Sezon 2021/2022
 • Reżyseria: Kuba Kowalski
 • Scenografia i kostiumy : Kornelia Dzikowska
 • Muzyka : Rafał Ryterski
 • Ruch sceniczny: Katarzyna Sikora
 • Reżyseria świateł: Damian Pawella
 • Projekt plakatu: Paweł Kamiński
 • Asystent reżysera: Piotr Biedroń
 • Asystent autorki ruchu scenicznego: Oskar Malinowski
 • Inspicjent - sufler: Agnieszka Szczepaniak

Aktualności

 • Zdjęcie artykułu Anna Kociarz wyróżniona!

  Anna Kociarz wyróżniona!

  Z przyjemnością informujemy, że jury 27. edycji Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej przyznało wyróżnienie naszej znakomitej aktorce Annie Kociarz za rolę Anny Iwaszkiewicz w spektaklu ŻYCIE INTYMNE JAROSŁAWA w reżyserii Kuby Kowalskiego. Laureatce serdecznie gratulujmy!
  Więcejo "Anna Kociarz wyróżniona!"
 • Zdjęcie artykułu ŻYCIE INTYMNE JAROSŁAWA w 56. Dyskusyjnym Klubie Teatralnym

  ŻYCIE INTYMNE JAROSŁAWA w 56. Dyskusyjnym Klubie Teatralnym

  Zapraszamy Państwa na 56. Dyskusyjny Klub Teatralny poświęcony spektaklowi ŻYCIE INTYMNE JAROSŁAWA. Weźmie w nim udział reżyser Kuba Kowalski i zespół aktorski. Spotkanie odbędzie się jutro o godzinie 20.45 na Scenie Malarnia. Wstęp wolny.
  Więcejo " ŻYCIE INTYMNE JAROSŁAWA w 56. Dyskusyjnym Klubie Teatralnym"
 • Zdjęcie artykułu Najlepszy, najlepsza, najlepsi z Teatru Wybrzeże

  Najlepszy, najlepsza, najlepsi z Teatru Wybrzeże

  Nasi znakomici artyści zostali wyróżnieni w tegorocznej ankiecie miesięcznika Teatr „Najlepszy, najlepsza, najlepsi w sezonie 2020/2021". Krytycy teatralni wskazali na Dorotę Kolak, Franciszka Szumińskiego, Marcina Miodka, Annę Kociarz, Katarzynę Dałek, Rafała Ryterskiego, a także sztukę POWARKIWANIA DROGI MLECZNEJ.
  Więcejo " Najlepszy, najlepsza, najlepsi z Teatru Wybrzeże"
 • Zdjęcie artykułu ŻYCIE INTYMNE JAROSŁAWA w finale!

  ŻYCIE INTYMNE JAROSŁAWA w finale!

  Miło nam poinformować, że spektakl ŻYCIE INTYMNE JAROSŁAWA znalazł się w finale 27. Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej!
  Więcejo "ŻYCIE INTYMNE JAROSŁAWA w finale!"
 • Zdjęcie artykułu ŻYCIE INTYMNE JAROSŁAWA na Festiwalu R@Port

  ŻYCIE INTYMNE JAROSŁAWA na Festiwalu R@Port

  ŻYCIE INTYMNE JAROSŁAWA w reżyserii Kuby Kowalskiego bierze udział w Festiwalu Polskich Sztuk Współczesnych R@Port. Przedstawienie zostanie zaprezentowane w najbliższy piątek, 24 września o godzinie 20.00 na Scenie Malarnia Teatru Wybrzeże.
  Więcejo "ŻYCIE INTYMNE JAROSŁAWA na Festiwalu R@Port"
 • Zdjęcie artykułu Anna Kociarz i Agata Woźnicka nagrodzone!

  Anna Kociarz i Agata Woźnicka nagrodzone!

  Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru ogłoszono laureatów Trójmiejskich Nagród Teatralnych za 2020 rok. Z radością informujemy, że w gronie nagrodzonych znalazły się nasze dwie znakomite aktorki!
  Więcejo "Anna Kociarz i Agata Woźnicka nagrodzone!"
 • Zdjęcie artykułu Trzy spektakle na platformie VOD Teatru Wybrzeże!

  Trzy spektakle na platformie VOD Teatru Wybrzeże!

  Drodzy widzowie, serdecznie zapraszamy na platformę VOD Teatru Wybrzeże, na której prezentujemy trzy znakomite spektakle - NORĘ, ŻYCIE INTYMNE JAROSŁAWA oraz RUSKICH!
  Więcejo "Trzy spektakle na platformie VOD Teatru Wybrzeże!"
 • Zdjęcie artykułu Nasi aktorzy nominowani do Pomorskiej Nagrody Artystycznej!

  Nasi aktorzy nominowani do Pomorskiej Nagrody Artystycznej!

  Z radością informujemy, że trójka naszych znakomitych aktorów została nominowana do Pomorskiej Nagrody Artystycznej za 2020 rok.
  Więcejo "Nasi aktorzy nominowani do Pomorskiej Nagrody Artystycznej!"
 • Zdjęcie artykułu Teatr Wybrzeże online

  Teatr Wybrzeże online

  Drodzy widzowie, trwa nasz teatralny maraton online! Za nami prezentacja ŻYCIA INTYMNEGO JAROSŁAWA. Od dzisiaj do 19 lutego zapraszamy na znakomite AMATORKI, natomiast od 12 do 26 lutego na RUSKICH!
  Więcejo "Teatr Wybrzeże online"
 • Zdjęcie artykułu ŻYCIE INTYMNE JAROSŁAWA w programie KULTURA DOSTĘPNA

  ŻYCIE INTYMNE JAROSŁAWA w programie KULTURA DOSTĘPNA

  Zapraszamy Państwa na spektakl z audiodeskrypcją i napisami prezentowany w ramach programu KULTURA DOSTĘPNA. Spektakl ŻYCIE INTYMNE JAROSŁAWA w reżyserii Kuby Kowalskiego dostępny jest online do 10 stycznia.
  Więcejo "ŻYCIE INTYMNE JAROSŁAWA w programie KULTURA DOSTĘPNA"
 • Zdjęcie artykułu ŻYCIE INTYMNE JAROSŁAWA na Festiwalu Prapremier!

  ŻYCIE INTYMNE JAROSŁAWA na Festiwalu Prapremier!

  Z przyjemnością informujemy, że ŻYCIE INTYMNE JAROSŁAWA w reżyserii Kuby Kowalskiego bierze udział w 19. edycji Festiwalu Prapremier! Przedstawienie będzie transmitowane na żywo prosto ze Sceny Malarnia Teatru Wybrzeże dzisiaj o godzinie 19.00. Spektakl będzie można obejrzeć za pośrednictwem platformy VOD Teatru Polskiego w Bydgoszczy - www.vod.teatrpolski.pl
  Więcejo "ŻYCIE INTYMNE JAROSŁAWA na Festiwalu Prapremier!"
 • Zdjęcie artykułu ŻYCIE INTYMNE JAROSŁAWA - po premierze

  ŻYCIE INTYMNE JAROSŁAWA - po premierze

  W miniony piątek na odmienionej Scenie Malarnia odbyła się premiera spektaklu ŻYCIE INTYMNE JAROSŁAWA na podstawie korespondencji i dzienników oraz wątków opowiadań Jarosława Iwaszkiewicza. Z przyjemnością informujemy, że przedstawienie wyreżyserowane przez Kubę Kowalskiego spotkało się ze znakomitym przyjęciem publiczności i krytyki teatralnej! 
  Więcejo "ŻYCIE INTYMNE JAROSŁAWA - po premierze"
 • Zdjęcie artykułu Premiera ŻYCIA INTYMNEGO JAROSŁAWA w odmienionej Malarni

  Premiera ŻYCIA INTYMNEGO JAROSŁAWA w odmienionej Malarni

  Dzisiaj o godzinie 19.00 w odmienionej Malarni odbędzie się premiera spektaklu ŻYCIE INTYMNE JAROSŁAWA na podstawie korespondencji i dzienników oraz wątków opowiadań Jarosława Iwaszkiewicza. Przedstawienie wyreżyseruje Kuba Kowalski.
  Więcejo "Premiera ŻYCIA INTYMNEGO JAROSŁAWA w odmienionej Malarni"
 • Zdjęcie artykułu ŻYCIE INTYMNE JAROSŁAWA w odmienionej Malarni

  ŻYCIE INTYMNE JAROSŁAWA w odmienionej Malarni

  Drodzy widzowie, z radością informujemy, że wznowiona została realizacja spektaklu ŻYCIE INTYMNE JAROSŁAWA w reżyserii Kuby Kowalskiego. Premiera odbędzie się w piątek, 24 lipca o godzinie 19.00 w odmienionej Malarni.
  Więcejo "ŻYCIE INTYMNE JAROSŁAWA w odmienionej Malarni"