Sukces FEDRY!

Sukces FEDRY!

Z przyjemnością informujemy, że premiera FEDRY Jeana Racine'a w reżyserii Grzegorza Wiśniewskiego spotkała się ze znakomitym przyjęciem publiczności i krytyki teatralnej!

„Do Katarzyny Figury przylgnęła łatka gwiazdy w polskim wydaniu. Ostatnie lata, gdy zdecydowanie postawiła na scenę, a w gdańskim Teatrze Wybrzeże znalazła wszelkie warunki, by walczyć z kolejnymi wyzwaniami, sprawiły, że już trzeba całkiem inaczej niż kiedyś patrzeć na Katarzynę Figurę. FEDRA z jej wspaniałą rolą jest tego ostatecznym potwierdzeniem. [...] Od lat oglądam teatr Grzegorza Wiśniewskiego i sądzę, że FEDRA to jego najbardziej ascetyczne przedstawienie. I dowód na to, że artysta nie stoi w miejscu, nie powiela sprawdzonych rozwiązań. Reżyser Grzegorz Wiśniewski – jeden z najwybitniejszych naszych inscenizatorów średniego pokolenia – zbudował z tragedii Jeana Racine’a teatr klasyczny, a jednak na wskroś nowoczesny. [...] Nie widziałem wszystkiego, ale TROJANKI Jana Klaty, ŚMIERĆ KOMIWOJAŻERA Radka Stępnia, a teraz FEDRA Wiśniewskiego sprawiają, że w tym sezonie, przynajmniej dla mnie, Wybrzeże nie ma sobie równych. Chyba już wiem, co powiem, gdy będą pytać o podsumowanie sezonu.”

Jacek Wakar, Kultura Liberalna

„Figura w znakomitej formie. Kreacja w FEDRZE, najnowszej premierze Teatru Wybrzeże, to jej najlepsza rola na tej scenie. Ze spektaklu publiczność wychodzi ze ściśniętym gardłem.”

Katarzyna Fryc, Gazeta Wyborcza

„FEDRA zawiera w sobie uniwersalną i zrozumiałą dla każdego, gorzką lekcję destrukcyjnego wpływu nieodwzajemnionych uczuć.”

Łukasz Rudziński, Trójmiasto.pl

„Powstał spektakl współczesny, przejrzysty, o wielkich namiętnościach i dążeniu do szczęścia z kreacją Katarzyny Figury.”

Grażyna Antoniewicz, Dziennik Bałtycki

„Skupiając się na XVII-wiecznym tekście Jean’a Racine’a, z minimalistyczną scenografią, perfekcyjną grą świateł i kilkoma zaledwie rekwizytami artyści zbudowali pełną rzeczywistość - rozpadający się porządek, korodujący świat na skraju przepaści.”

Anna Umięcka, portal Gdansk.pl