Terapeutyczny śmiech w czasie zagrożenia - po premierze CZEGO NIE WIDAĆ

Terapeutyczny śmiech w czasie zagrożenia - po premierze CZEGO NIE WIDAĆ

Za nami szósta i jednocześnie przedostatnia premiera sezonu 2021/2022. Zapraszamy Państwa do lektury fragmentów recenzji spektaklu CZEGO NIE WIDAĆ Michaela Frayna w reżyserii Jana Klaty.

„To najbardziej zaskakujące przedstawienie w reżyserii Jana Klaty, jakie w życiu widziałam. [...] Mistrz nowatorskiego teatru zaangażowanego tym razem zabiera widzów w podróż do krainy beztroskiej zabawy, gdzie rządzą slapstickowe gagi, feeria omyłek i kłamstw, a wszystko po to, by wywołać u widzów paroksyzmy śmiechu. I to się udaje.”

Katarzyna Fryc, Gazeta Wyborcza

„Komedia Klaty znakomicie bawi widzów przez trzy godziny, ale bez rechotu na widowni. Dzięki świetnej zespołowej grze aktorów Wybrzeża spektakl z pewnością będzie szedł kompletami. I pewnie właśnie o to chodzi. Aby w czasie zagrożenia potencjalnym konfliktem nuklearnym dać nam wszystkim odrobinę wytchnienia. I po prostu dobrze się bawić, co nowa premiera Wybrzeża zdecydowanie umożliwia.”

Łukasz Rudziński, portal Trójmiasto.pl

„Cała obsada wypada tu znakomicie, grając z pełnym poświęceniem i na najwyższych obrotach.”

Przemysławe Gulda, cykl guldapoleca

„W sytuacji post pandemicznej traumy, permanentnego politycznego konfliktu, dochodzących ze wschodu pomruków wojny i majaczącym na horyzoncie widmom kolejnych kryzysów: od ekologicznego po ekonomiczny - potrzebujemy chwili oddechu. Pragniemy terapeutycznego śmiechu. I to Klata nam daje z nawiązką, nie rezygnując z wyrafinowanego stylu.”

Anna Umięcka, portal Gdansk.pl

„CZEGO NIE WIDAĆ według Michaela Frayna to jedno z najspokojniejszych przedstawień Klaty. Paradoksalnie, bo opowiada o świecie, który ze spokojem nie ma nic wspólnego.”

Dawid Dudko, portal Onet.pl

„CZEGO NIE WIDAĆ - "farsa fars" Michaela Frayna w reżyserii Jana Klaty - pokazuje, że śmiech na polskich scenach jest ostatnią formą obrony przed rozpaczą wywołaną kryzysem teatralnego środowiska, ale i tym, co dzieje się wokół nas, m.in. wojną w Ukrainie.”

Jacek Cieślak, miesięcznik Teatr

„Bardzo lubię stwierdzenie, że teatr zaskakuje. Właśnie tego możemy doświadczyć wybierając się do Sopotu. Zdziwione miny widzów chwilę po rozpoczęciu sztuki są doskonałym dowodem na to, że Teatr Wybrzeże jest niezwykły. CZEGO NIE WIDAĆ Jana Klaty, to teatr w teatrze, a dla widzów, którzy jeszcze nie widzieli spektaklu jest jedynie zapewnieniem 2,5 godzinnej dobrej zabawy z elementami gwałtownego śmiechu.”

Aleksandra Wojciechowska, portal Dziennik Teatralny Trójmiasto

„Sopocka premiera wydaje się być udaną realizacją. [...] Chyba tylko farsa, jako rodzaj ironii, zdaje się być najtrafniejszą formą wypowiedzi o tym, co dzieje się z polskim teatrem.”

Edward Jakiel, portal Teatrologia.info

„Oglądamy co prawda bardzo gorzki, ale – fantastycznie zagrany, znakomity spektakl.”

Rafał Turowski, Teatr i więcej