Scena Kameralna im. Joanny Bogackiej

Najbliższe spektakle

Aktualności

 • Zdjęcie artykułu WYBRZEŻE SZTUKI!

  WYBRZEŻE SZTUKI!

  Szanowni Państwo, drodzy widzowie! Serdecznie zapraszamy na IX edycję Wybrzeża Sztuki, która trwa od 14 do 29 czerwca. Podczas tegorocznej edycji na deskach Teatru Wybrzeże prezentujemy tradycyjnie już najciekawsze i najgłośniejsze spektakle minionego i obecnego sezonu!
  Więcejo "WYBRZEŻE SZTUKI!"
 • Zdjęcie artykułu Repertuar na lipiec

  Repertuar na lipiec

  Zapraszamy Państwa do zapoznania się z naszym repertuarem na lipiec. W tym czasie zaprezentujemy premierę MARY PAGE MARLOWE, podwójną premierę RANDKI Z FEMINISTĄ, a także ZAKOCHANEGO SZEKSPIRA, RAJ DLA OPORNYCH, SEKS DLA OPORNYCH, spektakl (g)DZIE-CI FACECI, PAR PARANOJE, PORTRET DAMY, TRESOWANE DUSZE, AKT RÓWNOLEGŁY, WESOŁE KUMOSZKI Z WINDSORU oraz LEKCJE NIEGRZECZNOŚCI.
  Więcejo "Repertuar na lipiec"
 • Zdjęcie artykułu Teatr Wybrzeże w Teatrze Telewizji

  Teatr Wybrzeże w Teatrze Telewizji

  Miło nam poinformować, że Teatr Telewizji Polskiej włączył się w obchody jubileuszowego sezonu artystycznego Teatru Wybrzeże. Z tej okazji dzisiaj na Scenie Kameralnej w ramach Festiwalu Dwa Teatry zaprezentowane zostaną spektakle przeniesione z gdańskiej sceny do Teatru Telewizji: o godzinie 15.00 ŚLUB Witolda Gombrowicza w reżyserii Ryszarda Majora, natomiast o...
  Więcejo "Teatr Wybrzeże w Teatrze Telewizji"
 • Zdjęcie artykułu Repertuar na czerwiec

  Repertuar na czerwiec

  Zapraszamy Państwa do zapoznania się z naszym repertuarem na czerwiec. W tym czasie zaprezentujemy premierę ZAKOCHANEGO SZEKSPIRA, pokazy przedpremierowe RANDKI Z FEMINISTĄ, a także CZAROWNICE Z SALEM, PRZYGODY KOZIOŁKA MATOŁKA, WILLKOMMEN W ZOPPOTACH oraz przedstawienia IX edycji Wybrzeża Sztuki - SEKRETNE ŻYCIE FRIEDMANÓW, PUNKT ZERO: ŁASKAWE, WYZWOLENIE, HISTORIĘ JAKUBA, IDIOTĘ, WSZYSTKO...
  Więcejo "Repertuar na czerwiec"
 • Zdjęcie artykułu Majówka w Teatrze Wybrzeże

  Majówka w Teatrze Wybrzeże

  Serdecznie zapraszamy na majówkę w Teatrze Wybrzeże, która potrwa od piątku, 28 kwietnia do niedzieli, 7 maja. W jej ramach zaprezentujemy Państwu 6 znakomitych tytułów – SEANS, PRZYGODY KOZIOŁKA MATOŁKA, MAPĘ I TERYTORIUM, BABĘ CHANEL, spektakl FAHRENHEIT 451, INTYMNE LĘKI oraz 31. LEKCJĘ NIEGRZECZNOŚCI. 
  Więcejo "Majówka w Teatrze Wybrzeże"
 • Zdjęcie artykułu Wielka Zbiórka Książek w Teatrze Wybrzeże

  Wielka Zbiórka Książek w Teatrze Wybrzeże

  Teatr Wybrzeże bierze udział w III edycji Wielkiej Zbiórki Książek. Celem ogólnopolskiej kampanii społecznej jest tworzenie bibliotek w szpitalach, domach dziecka, hospicjach oraz promowanie czytelnictwa.
  Więcejo "Wielka Zbiórka Książek w Teatrze Wybrzeże"
 • Zdjęcie artykułu WYBRZEŻE: PORTRET

  WYBRZEŻE: PORTRET

  Zapraszamy Państwa do lektury fragmentu artykułu WYBRZEŻE: PORTRET analizującego 10. sezonów teatralnych za dyrekcji Adama Orzechowskiego. Artykuł autorstwa dr Anny Jazgarskiej ukazał się w najnowszym numerze miesięcznika Dialog.
  Więcejo "WYBRZEŻE: PORTRET"
 • Zdjęcie artykułu Sukces Teatru Wybrzeże!

  Sukces Teatru Wybrzeże!

  Szanowni Państwo, drodzy Widzowie, z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru wczoraj na Dużej Scenie odbyła się uroczystość wręczenia nagród Marszałka Województwa Pomorskiego i Prezydenta Miasta Gdańska za wybitne osiągnięcia sceniczne w 2016 roku. Z radością informujemy, że Teatr Wybrzeże i związani z nim artyści otrzymali następujące laury i wyróżnienia.
  Więcejo "Sukces Teatru Wybrzeże!"
 • Zdjęcie artykułu Zakończyły się Drzwi Otwarte

  Zakończyły się Drzwi Otwarte

  Wczoraj zakończyła się 11. edycja Drzwi Otwartych w Teatrze Wybrzeże. Z przyjemnością informujemy, że odwiedziło nas niemal tysiąc widzów! Już teraz zapraszamy Państwa na kolejną edycję oraz do obejrzenia naszej fotorelacji.
  Więcejo "Zakończyły się Drzwi Otwarte"
 • Zdjęcie artykułu Repertuar na kwiecień i maj

  Repertuar na kwiecień i maj

  Zapraszamy Państwa do zapoznania się z naszym repertuarem na kwiecień i maj. W tym czasie zaprezentujemy jubileuszową premierę spektaklu URODZINY CZYLI CEREMONIE ŻAŁOBNE W CZAS RADOSNEGO ŚWIĘTA, a także RAJ DLA OPORNYCH, CZYŻ NIE DOBIJA SIĘ KONI?, MAPĘ I TERYTORIUM, TRESOWANE DUSZE, PRZYGODY KOZIOŁKA MATOŁKA, SEKS DLA OPORNYCH, MURZYNA WARSZAWSKIEGO,...
  Więcejo "Repertuar na kwiecień i maj"

O Scenie

Nowa siedziba Sceny Kameralnej Teatru Wybrzeże jest jednym z najnowocześniejszych obiektów teatralnych w kraju. Całkowita kubatura budynku wynosi 1000 metrów sześciennych, a powierzchnia ruchomej sceny to 250 metrów kwadratowych. Wyposażona w klimatyzację widownia nowej sceny mieści 250 osób. Obiekt jest przystosowany dla osób niepełnosprawnych, a także dysponuje nowoczesnym zapleczem. Scena Kameralna została oddana do użytku 23 czerwca 2010 roku, a jej oficjalnie otwarcie nastąpiło 19 września 2010 roku. Inwestycja została sfinansowana przez Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego i Miasto Sopot. Jej całkowity koszt wyniósł 8,5 mln złotych. Od 26 listopada 2013 roku patronem Sceny Kameralnej jest Joanna Bogacka, wybitna aktorka, która na trwałe wpisała się w najpiękniejsze rozdziały historii polskiego teatru, a Wybrzeżowym scenom, trójmiejskiej publiczności i artystycznie kształcącej się młodzieży oddała ogrom swojego życia, pracy i talentu.

Apartamenty teatralne

Zapraszamy Państwa do korzystania z apartamentów teatralnych mieszczących się w siedzibie Sceny Kameralnej przy ulicy Monte Cassino w Sopocie. Wysoki standard pomieszczeń i niesamowita atmosfera teatru zapewnią Państwu niezapomniane przeżycia. Rezerwacje: krystyna.lukawska@teatrwybrzeze.pl, tel. 517 203 905 lub 58 551 51 50. Cennik oraz szczegółowe informacje dotyczące wyposażenia pokoi znajdą Państwo w poniższych linkach.

Pokój 01

Pokój 02

Pokój 03

Pokój 04