Scena Kameralna im. Joanny Bogackiej

Najbliższe spektakle

Aktualności

 • Zdjęcie artykułu Repertuar na październik

  Repertuar na październik

  Zapraszamy Państwa do zapoznania się z naszym repertuarem na październik. W tym czasie prezentujemy RAJ DLA OPORNYCH, URODZINY CZYLI CEREMONIE ŻAŁOBNE W CZAS RADOSNEGO ŚWIĘTA, FAHRENHEIT 451, MARY PAGE MARLOWE, WIŚNIOWY SAD, SEKS DLA OPORNYCH, KTO SIĘ BOI VIRGINII WOOLF?, TRESOWANE DUSZE, RANDKĘ Z FEMINISTĄ, DWÓCH W TWOIM DOMU, NOC...
  Więcejo "Repertuar na październik"
 • Zdjęcie artykułu Sopot Non-Fiction

  Sopot Non-Fiction

  Serdecznie zapraszamy na VI edycję Festiwalu Sopot Non-Fiction, która trwa od 26 sierpnia do 2 września na Scenie Kameralnej oraz w Teatrze BOTO.
  Więcejo "Sopot Non-Fiction"
 • Zdjęcie artykułu Repertuar na sierpień

  Repertuar na sierpień

  Zapraszamy Państwa do zapoznania się z naszym repertuarem na sierpień. W tym czasie prezentujemy MARY PAGE MARLOWE, RANDKĘ Z FEMINISTĄ, ZAKOCHANEGO SZEKSPIRA, STATEK SZALEŃCÓW, SEKS DLA OPORNYCH, URODZINY CZYLI CEREMONIE ŻAŁOBNE W CZAS RADOSNEGO ŚWIĘTA, KTO SIĘ BOI VIRGINII WOOLF?, PAR PARANOJE, spektakl SKRZYNK@PANDORY, UWIEDZIONYCH, MURZYNA WARSZAWSKIEGO, WESOŁE KUMOSZKI Z...
  Więcejo "Repertuar na sierpień"
 • Zdjęcie artykułu Karnet Lato w Teatrze

  Karnet Lato w Teatrze

  Ahoj widzowie! Nad morzem lato w pełni, a jak wiadomo na Wybrzeżu nie brak wakacyjnych atrakcji. Za dnia plaża, a wieczorem? Oczywiście teatr! Gramy całe wakacje i jest to idealna okazja, by nadrobić teatralne zaległości lub obejrzeć nasze najnowsze premiery. Dlatego też proponujemy Państwu karnet Lato w Teatrze.
  Więcejo "Karnet Lato w Teatrze"
 • Zdjęcie artykułu RANDKA Z FEMINISTĄ – po prapremierach!

  RANDKA Z FEMINISTĄ – po prapremierach!

  Szanowni Państwo, drodzy widzowie, za nami podwójna prapremiera RANDKI Z FEMINISTĄ Samanthy Ellis w reżyserii Michała Derlatki. Z przyjemnością informujemy, że spektakle spotkały się z bardzo dobrym przyjęciem publiczności i krytyki teatralnej. Zapraszamy Państwa do obejrzenia naszej galerii zdjęć i przeczytania fragmentów recenzji z przedstawień.
  Więcejo "RANDKA Z FEMINISTĄ – po prapremierach!"
 • Zdjęcie artykułu RANDKA Z FEMINISTĄ - prapremiery!

  RANDKA Z FEMINISTĄ - prapremiery!

  Za nami prapremiera RANDKI Z FEMINISTĄ z Anną Kociarz i Maciejem Konopińskim, która spotkała się ze znakomitym przyjęciem publiczności i krytyki teatralnej. Dzisiaj o godzinie 21.00 zapraszamy na Scenę Letnią na prapremierę RANDKI Z FEMINISTĄ z Joanną Kreft-Baką i Krzysztofem Matuszewskim. Wstęp wolny. 
  Więcejo "RANDKA Z FEMINISTĄ - prapremiery!"
 • Zdjęcie artykułu WYBRZEŻE SZTUKI!

  WYBRZEŻE SZTUKI!

  Szanowni Państwo, drodzy widzowie! Serdecznie zapraszamy na IX edycję Wybrzeża Sztuki, która trwa od 14 do 29 czerwca. Podczas tegorocznej edycji na deskach Teatru Wybrzeże prezentujemy tradycyjnie już najciekawsze i najgłośniejsze spektakle minionego i obecnego sezonu!
  Więcejo "WYBRZEŻE SZTUKI!"
 • Zdjęcie artykułu Repertuar na lipiec

  Repertuar na lipiec

  Zapraszamy Państwa do zapoznania się z naszym repertuarem na lipiec. W tym czasie zaprezentujemy premierę MARY PAGE MARLOWE, podwójną premierę RANDKI Z FEMINISTĄ, a także ZAKOCHANEGO SZEKSPIRA, RAJ DLA OPORNYCH, SEKS DLA OPORNYCH, spektakl (g)DZIE-CI FACECI, PAR PARANOJE, PORTRET DAMY, TRESOWANE DUSZE, AKT RÓWNOLEGŁY, WESOŁE KUMOSZKI Z WINDSORU oraz LEKCJE NIEGRZECZNOŚCI.
  Więcejo "Repertuar na lipiec"
 • Zdjęcie artykułu Teatr Wybrzeże w Teatrze Telewizji

  Teatr Wybrzeże w Teatrze Telewizji

  Miło nam poinformować, że Teatr Telewizji Polskiej włączył się w obchody jubileuszowego sezonu artystycznego Teatru Wybrzeże. Z tej okazji dzisiaj na Scenie Kameralnej w ramach Festiwalu Dwa Teatry zaprezentowane zostaną spektakle przeniesione z gdańskiej sceny do Teatru Telewizji: o godzinie 15.00 ŚLUB Witolda Gombrowicza w reżyserii Ryszarda Majora, natomiast o...
  Więcejo "Teatr Wybrzeże w Teatrze Telewizji"
 • Zdjęcie artykułu Repertuar na czerwiec

  Repertuar na czerwiec

  Zapraszamy Państwa do zapoznania się z naszym repertuarem na czerwiec. W tym czasie zaprezentujemy premierę ZAKOCHANEGO SZEKSPIRA, pokazy przedpremierowe RANDKI Z FEMINISTĄ, a także CZAROWNICE Z SALEM, PRZYGODY KOZIOŁKA MATOŁKA, WILLKOMMEN W ZOPPOTACH oraz przedstawienia IX edycji Wybrzeża Sztuki - SEKRETNE ŻYCIE FRIEDMANÓW, PUNKT ZERO: ŁASKAWE, WYZWOLENIE, HISTORIĘ JAKUBA, IDIOTĘ, WSZYSTKO...
  Więcejo "Repertuar na czerwiec"

O Scenie

Nowa siedziba Sceny Kameralnej Teatru Wybrzeże jest jednym z najnowocześniejszych obiektów teatralnych w kraju. Całkowita kubatura budynku wynosi 1000 metrów sześciennych, a powierzchnia ruchomej sceny to 250 metrów kwadratowych. Wyposażona w klimatyzację widownia nowej sceny mieści 250 osób. Obiekt jest przystosowany dla osób niepełnosprawnych, a także dysponuje nowoczesnym zapleczem. Scena Kameralna została oddana do użytku 23 czerwca 2010 roku, a jej oficjalnie otwarcie nastąpiło 19 września 2010 roku. Inwestycja została sfinansowana przez Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego i Miasto Sopot. Jej całkowity koszt wyniósł 8,5 mln złotych. Od 26 listopada 2013 roku patronem Sceny Kameralnej jest Joanna Bogacka, wybitna aktorka, która na trwałe wpisała się w najpiękniejsze rozdziały historii polskiego teatru, a Wybrzeżowym scenom, trójmiejskiej publiczności i artystycznie kształcącej się młodzieży oddała ogrom swojego życia, pracy i talentu.

Apartamenty teatralne

Zapraszamy Państwa do korzystania z apartamentów teatralnych mieszczących się w siedzibie Sceny Kameralnej przy ulicy Monte Cassino w Sopocie. Wysoki standard pomieszczeń i niesamowita atmosfera teatru zapewnią Państwu niezapomniane przeżycia. Rezerwacje: krystyna.lukawska@teatrwybrzeze.pl, tel. 517 203 905 lub 58 551 51 50. Cennik oraz szczegółowe informacje dotyczące wyposażenia pokoi znajdą Państwo w poniższych linkach.

Pokój 01

Pokój 02

Pokój 03

Pokój 04